Ali Murat Alatepe

Spor Yöneticisi, Kamu Yöneticisi, Belediye Başkanı, İktisatçı

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü

İktisatçı, emlak değerleme ve yatırım uzmanı, spor yöneticisi, kamu yöneticisi, Esenyurt Belediye Başkanı. 1966, Erzurum merkez doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü mezunu. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi 4’üncü sınıfta eğitimine devam ediyor. Emlak değerleme ve yatırım uzmanıdır.

Değerleme ve Yatırım Uzmanı, işletmecidir. 2004 yılından beri AK Parti’de siyaset yapıyor, partinin çeşitli kademelerinde Birim Başkanı, 2006-2016 arası seçim ve referandumlarda SKM Başkanı ve Başkan yardımcısı olarak görev aldı. 2 dönemdir Meclis Üyesi olan Alatepe, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi. İBB Halkla ilişkiler Komisyonu Başkan Vekili. Kızılay ve İlim Yayma Cemiyeti kurucu Başkan Yardımcısı. 11 yıldır Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olan Alatepe, 10 yıldır Kıraç Spor Kulübü başkanı olarak görev yapıyor.

9 yıldır Erzurum Dernekleri Siyasi Koordinatörü olan Ali Murat Alatepe, Erzurumspor İstanbul Çalışma Grubu Halkla İlişkiler Başkanıdır. İngilizce bilen Alatepe, evli ve 3 çocuk babası.

Necmi Kadıoğlu'nun istifa etmesinin ardından boşalan Esenyurt Belediye Başkanlığına, 20 Aralık 2017 günü yapılan oylamada AK Parti'nin adayı Ali Murat Alatepe seçildi. Alatepe, oylamaya katılan 33 kişiden 32'sinin oyunu aldı.

Esenyurt Belediye Başkanlığı için düzenlenen seçime AK Parti grubu, Esenyurt ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi olan Ali Murat Alatepe aday gösterilmişti, CHP grubu ise aday çıkarmamıştı.

KAYNAK: Esenyurt Belediye başkanı belli oldu (yenisafak.com.tr, 20.12.2017).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör