İş kadını, Yelda Gürkan Menajerlik sahibi ve yöneticisi, ast direktörü. Eğlence sektöründeki iş hayatına 1998 yılında Klip Müzik’te Basın Danışmanı olarak başladı. Sindoma Müzik, DMC ve Seyhan Müzik’te basın danışmanı olarak çalışmasının yanı sıra 5 sene Prestij Müzik kadrosunda basın danışmanı ve sanatçı menajeri olarak yer aldı. Prestij Müzik bünyesindeki 50’ye yakın sanatçının tüm basın ve menajerlik işlerini yürüttü. Ardından Volkan Severcan-VS Yapım’la birlikte İmaj Entertainment’ta Proje Koordinatörlüğü yaptı. Birçok reklam ve tanıtım filminin yanı sıra Avenue Q Müzikali’nin proje koordinatörlüğünü üstlendi. Aynı dönemde Dormen Sahnesi’nin proje koordinatörlüğünü ve basın danışmanlığını yürüttü.

Vaillant, Sanko Holding, P&G, Unilever, Henkel, Folkart gibi pek çok firmanın tanıtım filmi ve organizasyonlarının etkinlik yönetimini yaptı. Bireysel olarak pek çok konser organizasyonu düzenledi. Pana Film’de Reklam ve Sponsorluk Direktörlüğü yaptı. Aynı zamanda Necati Şaşmaz’ın menajerliğini üstlendi. Ardından direktör olarak Pana Film’in Cast departmanının başına geçti. 2014 yılı Ocak ayında Yelda Gürkan Menajerlik’i kurdu.

 

Yelda Gürkan Menajerlik

 

2014 yılı Ocak ayında Yelda Gürkan tarafından kuruldu. Yelda Gürkan Menajerlik, bünyesindeki oyuncu ve yönetmenlerin menajerlik, sosyal medya ve basın iletişimi, dizi ve sinema projelerinin cast direktörlüğü ve dizi ve sinema filmlerine iletişim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

KAYNAKÇA: Yelda Gürkan (yeldagurkan.com, 05.09.2020).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör