Metin Salt

Elektronik Mühendisi, İş İnsanı

Doğum
Eğitim
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü

Elektronik mühendisi, girişimci iş adamı ve teknoloji yazarı. 1968 yılında Eskişehir’de doğdu. Metin Salt, Vestel grubunun teknoloji firması olan Vestek A.Ş’nin kurucusu aynı zamanda Genel Müdürüdür. Teknoloji firmalarında yöneticilik yapmasının yanı sıra aynı zamanda teknoloji alanında da köşe yazarlığı yapmaktadır. Araştırma, gelecek, iletişim, iş yaşamı, kişisel gelişim, teknoloji gibi alanlarda da yazıları bulunmaktadır.

Birçok yerde girişimcilik konularında seminerler veren Metin Salt üniversitelerin danışma kurullarında da görev yapmıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitiren Metin Salt aynı zamanda burada yüksek lisansını da tamamlamıştır. TUBİTAK’ta çalışmış birçok projede yer almış,  uluslararası patent sahibi olduğu ürünlerin sayısı da oldukça fazladır.

Profesyonel yönetici ve araştırmacı olan Metin Salt, Türk Hava Kuvvetleri’nde görev yapmış. F 16 elektronik harp eğitim sistemi tasarım ve planlamasını Havelsan ile ortaklaşa çalışma ile gerçekleştirmiştir. 1997’de ABD’de Silikon Vadisi’ne taşındı ve iletişim şirketlerinde çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı.

Birçok dalda ödül alan Metin Salt Türkiye’de tasarlanan ilk görüntü işleme yongası ve internet televizyonculuğunun ilk örnek uygulamasını gerçekleştiren ekiplerle çalışmış ve onlarla yöneticilik yapmıştır.

Metin Salt, Aralık 2012’de başarılı magazinci Gülşen Yüksel Salt ile dünya evine girmiş, bu evlilik kamuoyunda çok konuşulmuştur.

KAYNAKÇA: Metin Salt kimdir? (internethaber.com, biliyo.org, kimdirkimdir.com, elmaelma.com, haberonu.com, kimdir.tv, tr.linkedin.com, yenicikanlar.com.tr, 02.07.2019).

 

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör