Atakan Hoşgören

Oyuncu

Doğum
Eğitim
Doğuş Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü

Sinema ve dizi oyuncusu. 1999 yılında İstanbul’da doğdu. 4 Kardeş’in en küçüğüdür. Kolej eğitiminden sonra Doğuş Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümüne devam etmektedir. 

Oyuncuk hayatına 7 yıl önce başladı. Birçok reklam filminde oynayan oyuncu, Yıldızlar Şahidim adlı dizide kısa bir süre rol almıştır. Tiyatro deneyimi de bulunan Atakan Hoşgören aynı zamanda 5 yıl kadar Beşiktaş altyapısında basketbol oynamıştır. 

Oyunculuk eğitimini, çeşitli oyuncu koçlarıyla çalışarak edinen Hoşgören'in en son çalıştığı oyuncu koçu Burak Sarımolla’dır. Kısa bir süre önce 4N1K – 2 filmdeki "Ali Tekelioğlu" karakterini canlandırmıştır. 4N1K filminden sonra 2018’de başlayan 4N1K dizisinde rol aldı. Hobileri arasında kitap, sinema, tiyatro, basketbol, müzik, kısa film, spor ve Klasik Araba tutkusu bulunmaktadır.

Atakan Hoşgören 4N1K dizisinde Ali Tekelioğlukarakterini canlandırdı. Yaprak’ı, her durumda, şartlar ne olursa olsun, koruyan kollayan gamzeli kahraman. Çocukluktan beri hislerini Yaprak’a ne anlatabilmiş ne de Yaprak anlayabilmiş.  Okulun basket takımının yıldız oyuncusu ve kaptanı. Barış burda da Ali’nin tadını fena kaçırıyor. Babası Tekin’le yıldızları asla barışmamış. Aralarında derin bir baba ve oğul çatışması var. Devasa bir gizemin ortasında yaşıyor yıllardır ve henüz bunun farkında değil. Okuduğun okulun rehber hocası, her belada kapısını çaldığı Ela Hoca, onun gerçek annesi ve Ali henüz bunu bilmiyor.

 

Rol Aldığı Diziler:

 

4N1K (Ali Tekelioğlu, 2018)

Yıldızlar Şahidim (2017)

 

Rol Aldığı Filmler

 

4N1K 2 (Ali Tekelioğlu, 2018)

 

KAYNAKÇA: Atakan Hoşgören (foxtv.com.tr, 23.04.2018), Atakan Hoşgören  (sinematurk.com, 23.04.2018), Atakan Hoşgören (diziler.com, 23.04.2018).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör