Şilan Makal

Oyuncu

Doğum
26 Mayıs, 1993
Eğitim
Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü
Burç

Dizi oyuncusu. 26 Mayıs 1993, İstanbul doğumlu. Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. 2015 yılında sunuculuğunu Öykü Serter’in, jüri üyeliğini ise Nur Yerlitaş, İvana Sert ve Kemal Doğulu’nun yaptığı İşte Benim Stilim yarışmasına katıldı. Oyuncu olmak isteyerek Tuğçe Yıldırım’dan Uygulamalı Oyunculuk Eğitimi aldı.

Show Tv’de yayımlanan; başrolü Jessica May Drociunas ve Tolga Mendi’nin paylaştığı Yeni Gelin dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamakta ve Dilan Duran karakterini canlandırmaktadır. Duran aşiretinin kızı, Baran’ın göz bebeği kız kardeşidir. Yıllarca kendi kendine Hazar’a büyük bir aşk beslemiş, tam muradına ereceği sırada, hayalindeki beyaz gelinliği bir İspanyol güzeli giymiştir. Ne abisi kadar gözü karadır, ne de halası Möhteber gibi kurnaz. Ama Möhteber’in onu amacı doğrultusunda kullanmasına tabi ki izin verecek, Hazar’a kavuşmak için her yolu mubah sayacaktır.

KAYNAKÇA: Şilan Makal kimdir, kaç yaşında? (hurriyet.com.tr, 19.03.2018), Şilan Makal (showtv.com.tr, 19.03.2018), Şilan Makal (sinematurk.com, 19.03.2018), Şilan Makal (diziler.com, 19.03.2018).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör