Bayram Ali Bayramoğlu

Sanayici, Milletvekili, İş İnsanı, Siyasetçi

Doğum
07 Eylül, 1958
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Tekirdağ Meslek Yüksek Okulu Pazarlama-İktisat Bölümü
Burç

Sanayici, iş ve siyaset adamı. 7 Eylül 1958'de Rize'de doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Fatma'dır. İstanbul Üniversitesi Tekirdağ Meslek Yüksek Okulu Pazarlama-İktisat Bölümünü bitirdikten sonra yurtiçi ve yurtdışı inşaat, madencilik, dış ticaret, çay ve mum imalatı ile enerji alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin yöneticiliğini yaptı. MÜSİAD Kurucu Üyesi ve Kurucu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 22 Mayıs 1999 - 17 Nisan 2004 arasında MÜSİAD Genel Başkanı olan Bayramoğlu halen MÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesidir.

Bayram Ali Bayramoğlu, ayrıca İstanbul Ticaret Odası'nda Meclis Üyesi olarak görev yaptı. DEİK bünyesinde Türk-Suudi Arabistan İş Konseyi Başkanlığı; Türk iş alemi ile diğer Arap ülkeleri arasında iş geliştirme koordinatörlüğü; Uluslararası İş Forumu'nun (IBF) Genel Koordinatörlüğü ile Dünya Ticaret Merkezi'nin Türkiye ile ilişkilerinde danışmanlık görevi halen devam etmektedir. Ayrıca, Rizespor ve Kasımpaşaspor Kulüplerinde yöneticilik yaptı. Halen BJK'nin Genel Kurul Üyesidir.

Bayramoğlu, AK Parti listesinden 23. Dönem Rize Milletvekili seçilerek TBMM'de yasama çalışmalarına katıldı, (İKÖPAB) Türk Grubu Üyesi oldu. İngilizce bilen Bayramoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

KAYNAKÇA: Ali Bayramoğlu yeniden MÜSİAD Başkanı (Hürriyet Haber, 23 Nisan 2003), AKP’li eski vekile büyük suçlama (sozcu.com.tr, 7 Haziran 2014), Genel Başkanlar (musiad.org.tr, erişim 17.09.2016), Bayram Ali Bayramoğlu (tbmm.gov.tr, erişim 17.09.2016).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör