Ali Erkul

Sosyoloji Araştırmacısı, Araştırmacı

Doğum
15 Nisan, 1951
Eğitim
Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü
Burç

Sosyoloji araştırmacısı. 15 Mart 1951, Kemaliye / Erzincan doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü (1976) mezunu. Yüksek lisansını (1976) ve doktorasını (1983) Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Anabilim Dalında tamamladı. Hacettepe Üniversitesinde araştırma görevlisi (1976-83), Cumhuriyet Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde yardımcı doçent (1983-94), doçent (1994-99), profesör (1999-) olarak çalıştı. Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü müdürlüğü, CÜ Sosyal Bilimler Dergisi genel yayın yönetmenliği, CÜ Eğitim Bilimleri Bölümü başkanlığı, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi başkanlığı, Atatürk İlkeleri ve İnkılâpları Araştırma Merkezi müdür yardımcılığı, Sosyoloji Bölümü başkan yardımcılığı, Sosyoloji Bölümü başkanlığı görevlerinde bulundu.

Makaleleri, Türk Toplumbilimciler I, HÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, CÜ Sosyal Bilimler Dergisi, Millî Egemenlik ve Sivas Kongresi, Revak, Türkiye Günlüğü, TODAİE Amme İdaresi Dergisi, Türkler Ansiklopedisi dergi ve kitaplarında yayımlandı. Sosyoloji Derneği üyesidir.

ESERLERİ:

Sivas’ta Küçük Sanayi ve Küçük Sanayide Çalışan Çocukların Sosyal Ekonomik ve Kültürel Özellikleri, Kent Seçmeninin Siyasal Tercihlerinde Etkili Olan Faktörler (Sivas Merkez ve İlçeler Örneği) (1999).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör