Kahraman Deniz

Besteci, Pop Müzik Yorumcusu, Şarkı Sözü Yazarı

Doğum
19 Ağustos, 1990
Burç

Pop müzik şarkıcısı, besteci, şarkı sözü yazarı.19 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde doğdu. “Lapa Lapa”, “Garezi Var”, “Hiçbir Şeyin Anlamı Yok” ve “Suç Mahalli” isimli şarkılarıyla büyük beğeni toplayan bir müzisyendir.

2013 yılında amatör vokal kayıtları alarak müzik prodüktörlüğüne ilk adımını attı. 2016 yılında “23” isimli ilk albümünü müzikseverler ile buluşturdu.

Çocukluğunda yazar olma hayali kuran Kahraman Deniz, “23” isimli albümünün yayınlanmasının üzerinden birkaç ay geçtikten sonra ikinci albümü “46” ile dinleyenlerini sevindirdi.

Yayınlamış olduğu bütün albümlerdeki şarkıların söz ve müziği kendisine ait olan Kahraman Deniz, ayrıca kapak tasarımlarının ve düzenlemelerinin büyük bir kısmını da kendisi üstlenmiştir.

Birçok sanatçıya söz ve beste veren Kahraman Deniz, ayrıca Beşiktaş tribünlerinde hala dilden dile dolaşan “Tarifsiz Aşk” isimli bestenin de sahibidir.

29 Haziran 2018’de “Suç Mahalli” isimli yeni teklisini “Locca Records” etiketiyle yayınlamıştır. Söz ve müziği tamamen Kahraman Deniz’e ait olan bu parçanın klibinde mekan olarak Şahsiyet dizisinin çekildiği yerler tercih edilmiştir.

 

Albümleri:

 

Hayat-Memat Meselesi

Suç Mahalli

Doğal Afetim

Deniz ve Güneş

Senli Benli

Yollar

Daha Değil

Sevsem

46

Adamın Biri

23

 

Popüler Şarkıları:

 

Böyle Sever

Garezi Var

Lapa Lapa

Şeytanlar (Akustik)

Senli Benli

Suç Mahalli (Akustik)

Suç Mahalli

Deniz ve Güneş (Akustik)

Kafeste

Elveda

 

KAYNAKÇA: Kahraman Deniz kimdir? (wannart.com, eksisozluk.com, niteliklitinilar.blogspot.com, magazintur.blogspot.com,  sozmuzik.com, popbizde.blogspot.com, turkpopmuzik.net, haberler.com, 06.08.2019), Kahraman Deniz albümleri (dr.com.tr, izlesene.com, muzikdinle.com.tr, 06.08.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör