Murat Ekşioğlu

Sosyal Medya Fenomeni, Şarkıcı, Müzisyen

Doğum
09 Şubat, 2001
Burç

Sosyal Medya Fenomeni, Müzisyen, Şarkıcı. 9 Şubat 2001, Ankara doğumlu. 1.74 cm boyundadır. Lise öğrenimini hâlen devam ettirmektedir. Sosyal medya mecralarına ilk olarak ilköğretim yıllarında üye olup paylaşımlar yapan Murat Ekşioğlu, kısa zamanda binlerce takipçiye ulaşan bir fenomen haline gelmiştir.

Murat Ekşioğlu, sosyal medyadaki hızlı yükselişini kendi deyimiyle şu şekilde anlatıyor:

‘'İnsanları eğlendirmeyi, mutlu etmeyi amaçlıyorum, şarkı söylerken sadece kendim oluyorum. Sesimi Daha Da Geliştirmeye Çalışıyorum ve İlk Video Klibim "Aşk Acıtıyor" Büyük Oranda İzlendi ve Beğenildi. Kendime Ait Bir YouTube Vevo Kanalı açtım ve İsteklerinizi Oradan Yayınlamak İstiyorum. Şarkılarımda dediğim gibi Kendim Oluyorum. Bu yüzden insanlar beni seviyor, takip ediyorlar.'’

Murat Ekşioğlu'nu diğer sosyal medya fenomenlerinden ayıran en önemli özelliği ise paylaştığı içeriklerin etkileşim oranlarının standartların çok çok üzerinde olması. Birçok fenomenin binlerce takipçisi yokken dahi Murat Ekşioğlu'nun bazı paylaşımları binlerce beğeni ve yorum alıyor. Bu da Murat Ekşioğlu'nun takipçilerinin kendisine olan ilgisini gösteriyor.

2016 yılında “Aşk Acıtıyor” single’ı ile ses getiren bir çıkış yapmıştır.

KAYNAKÇA: Murat Ekşioğlu (murateksioglu.site123.me, 29.03.2019), Murat Ekşioğlu (magazintur.blogspot.com, 29.03.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör