Hüseyin Filiz

Milletvekili, İş İnsanı, Siyasetçi

Doğum
02 Şubat, 1958
Eğitim
Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümü
Burç

İş adamı, siyasetçi, milletvekili. 2 Şubat 1958, Çankırı doğumlu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz'dır. Eğitimini Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünde tamamladıktan sonra Çankırı’da ticari hayata başlayarak, tarım ve ziraat aletleri fabrikasını kurdu. 1995 yılında Çelikkapı fabrikası kurdu, ardından yurt dışından ve yurt içinde çok sayıda showroom açtı. Ankara'da inşaat ve akaryakıt sektörüne girerek inşaatlar ve akaryakıt istasyonu, 2010 yılında Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde tarım ve hayvancılık sektörüne girerek bir süt ve et entegre tesisi kurdu. Filiz Tarım A.Ş. Filiz Otomotiv Ticaret Ltd. Şti., Filiz Akaryakıt Enerji Üretim İnşaat Nakliyat Sanayii ve Tic. A.Ş., Filiz Çelik Mamülleri, Filiz Grup Tarım ve Hayvancılık Gıda Ticaret San. Ltd. Şti. olmak üzere çeşitli şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

24., 25. ve 26. Dönem Ak Parti Çankırı Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce Bilen Filiz, evli ve 3 çocuk babasıdır.

KAYNAKÇA: TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), 26. Dönem Milletvekilleri – Çankırı (akparti.org.tr, 27.05.2016).

 

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör