Orçun Ünal

Akademisyen, Yazar

Doğum
12 Temmuz, 1983
Eğitim
Fatih Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Burç

Akademisyen, yazar. 12 Temmuz 1983 tarihinde İstanbul'da doğdu. Almanya (Universität Frankfurt am Main Justus-Liebig-Universität Giessen, 2006) ve Türkiye'de (Fatih Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, 2008) uygulamalı tiyatro bilimi, Türkoloji ve karşılaştırmalı dil bilimi okudu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı (2010). "Klasik Moğolca Söz Varlığında Türkçe Kökenli Kelimeler ve Türkçe-Moğolca" teziyle doktora yaptı. Halen Beykent Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programında öğretim görevlisi çalışmaktadır.

Orçun İnal'ın öykü, şiir ve yazıları Özgür Edebiyat, Sıcak Nal, Varlık, Lacivert, Şiirden, Granada, İzafi, Kurgan, Sarnıç Öykü, Patika ve Kurşun Kalem dergilerinde yayımlandı. 2012 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödüllerinde öykü dalında dikkate değer bulundu. Ayrıca, oyun yazma ve şiir dalında ödülleri bulunmaktadır.

KAYNAKÇA: Orçun Ünal: “Modern düşünce her şeyin içindeki veya ardındaki gizi yok etti” (Söyleşi: Olcay Özmen – edebiyathaber.net, 17 Şubat 2015), Geleceğin 10 Yazarı (hurriyet.com.tr, 03.02.2017). Orçun Ünal - Özgeçmiş ve Eserler Listesi (beykent.edu.tr, 03.02.2017).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör