Ahmed Hulusi

Tasavvufçu, Gazeteci, Yazar

Doğum
21 Ocak, 1945
Burç
Diğer İsimler
Ahmed Hulusi Akten

Tasavvufçu, gazeteci-yazar. 21 Ocak 1945, Cerrahpaşa / İstanbul doğumlu. Asıl adı Ahmed Hulusi Akten’dir. Yeni İstanbul ve Zaman gazetelerinde çalıştı. Yazıları önceleri bu gazetelerde ve Milliyet gazetesinde yayımlandı. Kitaplarında biyografisi yer almadı. Web sitesinin “Ahmed Hulusi Kimdir?” bölümünde şöyle yazılıdır:

“Çok aramamıza rağmen Ahmed Hulusi’nin hayatının nerde başlayıp şu anda nerde geliştiği hakkında bir bilgi edinemedik ama kendisinin sorumuza yanıt olarak yolladığı maili ve bir yazısını sunmak istedik. Buyrun... ‘Teşekkür ederim. Biyografi kullanmıyorum. İnsanların okudukları fikirleri değerlendirmelerini istiyorum. İnsanlar kişilerle değil fikirlerle ilgilenilmeli! Ahmed Hulusi”

Web sitesinde, tüm bilgilerin “fiysebilillah” hazırlandığı, eserlerinin telif hakkı olmadığı, isteyenin orijinaline sadık kalmak kaydıyla ücret ödemeden basabileceği ve tercüme edebileceği belirtildi. Okuyucularına internet üzerinden gönderdiği 22.5.2000 tarihli mektubunda, ilk kitabının 1965’te yayımlandığı ve Hulusi’nin Amerika’da Güney Carolina’da yaşadığı bilgisi yer aldı.

ESERLERİ:

Cuma Sohbetleri, Dini Yanlış Anlayanlar, İslâm, Allah, Sistemin Seslenişi 1-2, Okyanus Ötesinden 1-2-3, Dua ve Zikir, Temel Esaslar, Tecelliyat, Muhammed Neyi Okudu, Akıl ve İman, Kendini Tanı, Tek’in Seyri, İnsan ve Sırları 1-2, Gavsiye Açıklaması, Muhammed Mustafa 1-2, Ebubekr es Sıddık, Evrensel Sırlar, Dost’tan Dosta, Ruh İnsan Cin, Ahmed Hulusi’de Kavramlar, Mesajlar, Son Sözümüz, Yaşamın Gerçeği (2002).

BROŞÜR: Çağdaş Bakışla Din, Farkın Farkında mısınız?, Ölüm ve Ötesi, Reenkarnasyon, Cin ve Büyü Nedir?

HAKKINDA: Türk Basınında Kim Kimdir? (1977, s. 94), M. Avni Özmansur / Kur’an’daki Asıl İslâm Bu 3 (2002), M. Avni Özmansur / Kur’an’daki Asıl İslâm Bu 4 (2002), Asuman Bayrakçı / Ahmed Hulusi’de Kavramlar (2002).

 

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör