Hacı Hasan Sönmez

Milletvekili, Avukat, Bürokrat, Hukukçu, Siyasetçi

Doğum
02 Haziran, 1956
Eğitim
İstanbul İTİA Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Milli Güven
Burç

Hukukçu, avukat, bürokrat, siyaset adamı, milletvekili. 2 Haziran 1956'da Giresun’un Kaynaş köyünde doğdu. Baba adı Şaban, anne adı Güler'dir. İstanbul İTİA Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Milli Güvenlik Akademisi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yönetim Bilimi Anabilim Dalı'nda tamamladı.       Başbakanlıkta memur olarak göreve başladı. Özel sektörde finans görevlisi olarak çalıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Müfettiş, Çevre Bakanlığı'nda Başmüfettiş, Müsteşar Yardımcısı ve Bakanlık Müşaviri, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri ve Müsteşar Yardımcı Vekili olarak görev yaptı. Mali Yönetim ve Denetim dergisinde yayın kurulu üyesi ve danışman olarak çalıştı ve iş, çevre ve idare hukuku alanlarında yazılar yazdı.

23. dönem Girseun milletvekili seçilerek TBMM'de 1. Hukuk Müşavirliği ve Yasamadan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Maliye Postası dergisi iş hukuku yazarlığı ve danışmanlığı yaptı. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Sönmez, evli ve 3 çocuk babasıdır.

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör