Eray Mescioğlu

Kanun Sanatçısı, Türk Sanat Müziği Sanatçısı

Doğum
17 Nisan, 1966
Eğitim
İstanbul Belediye Konservatuarı Türk Müziği Bölümü
Burç

Müzisyen, Türk Sanat Müziği kanun sanatçısı. 17 Nisan 1966 yılında Samsun’da doğdu. 1982 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı Türk Musikisi bölümüne girerek müzik öğrenimi çalışmalarına başladı. Konservatuar eğitimi yıllarında çok kıymetli hocaları Süheyla Altmışdört , İsmail Hakkı Özkan, Dürdane Altan, Seha Okuş, Fatih Salgar, Alaaddin Aday, Muazzam Sepetçioğlundan istifade etti.

Eray Mescioğlu, Konservatuar yıllarında kısa süreli icra heyeti çalışmalarına katıldı. 1990 yılında konservatuardan mezun olduktan sonra 1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğunun açmış olduğu sınavlara girip, toplulukta bir yıl stajyerlik görevini tamamlayıp 1992 yılında kadro’lu sanatçı olarak görevine başlamış oldu.

Genel sanat yönetmenliğini Ahmet Özhan’ın yaptığı toplulukla yurt içi ve yurt dışı olmak üzere bir çok ülke ve şehir’deki konserlerde yer aldı. Değerli kanun sanatçısı, bestekar Cüneyd Kosal ile birlikte uzun süreli özel meşk çalışmalarında bulundu. Topluluğun uzun dönem süren TV programlarında, yine topluluk ile birlikte CD çalışmalarında görev aldı. Sanat yaşamına halen İstanbul Tarihi Türk Müziği topluluğunda devam eden Eray Mescioğlu Oğuz adlı bir erkek evlat babasıdır.

KAYNAK: Özgeçmişler (ittmt.org, 28.10.2011).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör