Nevzat Yosmaoğlu

İktisatçı

Ölüm
17 Ocak, 2007
Eğitim
Ankara Üniversitesi, Cenevre Üniversitesi

İktisatçı ( D. ?  - Ö. 17 Ocak 2007, Ankara). Ankara ve Cenevre üniversitelerinde eğitim gördü. Ayrıca Paris’te Fikri Haklar eğitimi üzerine ders aldı. Bolu Abant Baysal Üniversitesi İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilim Dalı öğretim üyesi oldu. İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilim Dalı'nda yardımcı doçent, 1997 yılında İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilim Dalı'nda üniversite doçenti unvanını aldı. 2003’te İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilim Dalında profesörlüğe yükseldi. Diplomatik konferanslarda Türkiye’yi temsil etti.

Prof. Dr. Nevzat Yosmaoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı iken tedavi görmekte olduğu Ankara’da vefat etti ve Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

ESERLERİ:

Belgesel Ekonomik Entegrasyonlar ve Türkiye’nin Dış Ekonomik ilişki­leri, Küreleşme Sürecinde Türkiye Ekonomisi, Sektörel Gelişmeler.

HAKKINDA: AİBÜ'de İntihal İddiası (Bolu’nun Sesi gazetesi, 17.10.2005), Prof. Dr. Yosmaoğlu Hayatını Kaybetti (Bolu’nun Sesi gazetesi, 22.01.2007), Türkiye Yazarlar Birliği - 2008 Kültür Sanat Yıllığı (2008).

 

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör