Tülay Kaynarca

Radyo Sunucusu, Milletvekili, Gazeteci, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi

Gazeteci, radyo haber programcısı, siyasetçi, milletvekili. 13 Ekim 1969’da İzmit’te doğdu. Babasının adı Behçet, annesinin adı Şahsiye’dir. Aslen Ahısha Türklerindendir. Edirne Anadolu Meslek Lisesini okul birincisi olarak bitirdi. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisansını, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde de yüksek lisansını tamamladı. Ulusal, bölgesel ve yerel gazetelerde çalıştı. Özel bir radyoda haber ve siyasi içerikli programlar hazırladı ve sundu. İstanbul Halk Ekmek AŞ’de yöneticilik görevi üstlendi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi Üyesidir. İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Kurucu Başkanlığı yaptı. Halen Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

2002 yılında AK PARTİ İstanbul il yönetim kurulu üyesi olarak aktif siyasete girdi. 2003-2007 yılları arasında Silivri İlçe Başkanı, 2008-2011 yılları arasında İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2011 genel seçimlerinde İstanbul 3.Bölge’den milletvekili seçildi. AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Sözcüsü olarak çalışmalarını sürdürdü.

Ak Parti'den 25. ve 26. Dönem genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölge’den milletvekili seçildi. AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Sözcüsü olarak çalışmalarını sürdürdü. Sürekli sarı basın kartı sahibi olan Tülay Kaynarca, evli ve 3 çocuk annesidir.

KAYNAK: TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), 26. Dönem Milletvekilleri – İstanbul 3. Bölge (akparti.org.tr, 27.05.2016).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör