Kadri Kanpak

Profesyonel Koç, Mali Müşavir, Yazar

Doğum
12 Temmuz, 1958
Eğitim
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Yönetimi
Burç

Yazar, Mali Müşavir, Yönetim Danışmanı, Profesyonel Koç, Mentor. 12 Temmuz 1958 tarihinde Diyarbakır’da doğdu. İST Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve İşletme Bölümleri mezunudur.  

 *Makro Ekonomiyi, Ticari ve Sermaye Piyasaları yakından izlemenin ürünü olan ilgili çalışmalarına dair makaleleri 2008-2018 döneminde aktif olan Milliyet Blog portal linkinin Ekonomi ve Türkiye Ekonomisi kategorilerinde halen yayındadır. Güncelliği koruyan metodik çalışmaları dosya zarfında sunduğu; Gelişime, Girişime ve Ekonomiye dair ZİHNİMDE BİRİKENLER kitabının kapsamındadır. 

1982 yılında meslek yaşamına, Dicle Üniversitesi İşletme ve Muhasebe Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak başlamıştır. 1983-84 *Askerliğini yedek subay olarak tamamlamıştır. 1985

*Demirören, Toprak ve Profilo Holdinglerde; YKB Asistanı, Denetim (uzmanı) Kurulu Üyesi, Mali ve İdari İşler Gn. Md. Yrd. Endüstri Genel Müdürü olarak bulunduğu Üst Düzey Görevlerde; Fabrika Düzenleme, Re-Organizasyon, Faaliyet Denetimi ve Mali Analiz, Vaka Soruşturma ve Dava Hazırlık Raportörü, Planlama-Strateji-Bütçe-Finans ve Pazar Yönetimi çalışmalarını organize edip uygulatmış, ters leasingi tasarlayan ve ilk uygulayandır. 85-1995

*1991 yılında çıkarılan yasaya göre (nitelik ve yetki olarak) YMM statüsünde olmasına rağmen mevzuatı sevmediğinden almadığı yetki belgesi hakkının zaman aşımına uğramasından sonra Yönetim Danışmanlığı çalışmalarında Mali Yorumlarına referans olması amacıyla girdiği sınavları kazanarak İSMMMO da *45.321 sicil kayıtlı Mali Müşavirdir.

*1992 yılında Türk Sanayinin en genç Genel Müdürü konumundayken Alman HENKEL kuruluşunun konuğu olarak sekiz günlük gezi ve inceleme amaçlı programında üç önemli kuruluşta yaptığı gözlem ve irdeleme çalışmalarıyla Alman işletmeciliğinin ve kalitesinin temel prensipleriyle tanışmıştır.   

*İTÜ-KOSGEB’DE düzenlenen sertifikalı Yönetim Danışmanlığı programını tamamlayarak farklı sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ lere ‘Yönetim Destek Hizmetleri’ vermiştir. 1997-2022

*Türkiye’de ilk defa İTÜ-KOSGEB te organizatörlüğünü ve eğitmenliğini yaparak başlattığı

‘Girişimcilik ve KOBİ Yönetimi’ başlıklı program sonrasında ülke genelinde yaygınlaşmıştır. 2003-2004

*Yenilenmek amacıyla; 2014’te ICF Programlı Profesyonel Koçluk ve 2018 de TÜGİM bünyesinde Mentorluk 2018 programlarıyla sertifikalanmıştır.

*Bilinçli Yaşamın Alfabesi 2004, geliştirdiği kapsamıyla YAŞAMIN DETAYLARI isimli kitabının 2010-2019 baskılarının kapsamına ilave yaptığı çalışmalarla toplamda önemsediklerini kapsayan ZİHNİMDE BİRİKENLER kitabı 2023’te yayınlanmış ve e. kitapçılarda satılmaktadır.  

*Yerel ve Ulusal TV kanallarında 20’den dazla Sosyo-Ekonomik programlar yapmıştır. 2004-2024 

*Devlet Yönetiminin İyileştirilmesi, *Ekonomiye Reel Çözüm Önerileri, *KDV’nin düşürülmesi,

*Suçlu veya Potansiyel Suçlu Vatandaşların Problemleri ve Çözüm Önerileri, başlıklarında yaptığı kamuya dair çalışmalar devletin en üst makamlarınca kabul görmüş ve takdir edilmiştir.

*Kariyerine dair referans belgeleri LinkedIn ortamında Gelişim Mentoru Kadri KANPAK bölümündedir.

 

İLETİŞİM…WhatsApp: 0539 914 8580

 e. posta: [email protected]

 www.kadrikanpakakademi.com  

 

KAYNAKÇA: İhsan Işık / Diyarbakır Ansiklopedisi (2013) – Geçmişten Günümüze Diyarbakırlı İlim Adamları Yazarlar ve Sanatçılar (2014) - Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (C12-2018), Bilgi Teyidi (22.02.2024).

DİYARBAKIR

Yazı cehennem sıcağı

Kışı zemheri soğuğu 

Baharlarına doyulmaz

Medeniyetleriyle şöhretli

Uzaktakilerin daha anladığı

 

Doğduğum Melikahmet

Çocukluğumun Karacadağı

Delikanlılığımın ofisi

Mardin kapıdan aşağı

Bisikletle indiğim günler

 

Tarih desen sende

Lezzet desen sende

Muhabbet de sende

Sen de, benden içeri

 

DİYARBAKIR

Kadri KANPAK

02.Mayıs.2022

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör