Fatih Altaylı

Televizyon Programı Sunucusu, Radyo Sunucusu, Televizyoncu, Gazeteci

Doğum
Eğitim
Galatasaray Lisesi

Gazeteci, radyo ve tv sunucusu. 1963, Van doğumlu. Galatasaray Lisesi mezunu. Gazetecilik mesleğine Cumhuriyet gazetesinde spor muhabiri olarak başladı. 1993 yılında özel radyo Best FM'i kurdu. 1995'te Show TV ve Show Radyoda çalışmaya başladı. Aynı kanalda ana haber bülteni sundu ve kendisine ün kazandıran Teke Tek programına başladı. 1996 yılında Doğan grubuna geçerek, Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı yanı sıra Radyo D genel koordinatörlüğünü üstlendi. 2002 yılında Kanal D Haber genel yayın yönetmenliğine getirildi. Buradan geçtiği Sabah gazetesinde genel yayın yönetmenliği, 2007'de TMSF yönetiminin Sabah gazetesine el koymasıyla sona erdi. 2009 yılında eski patronu Turgay Ciner'in kurduğu Habertürk gazetesinde 2013 sonuna kadar genel yayın yönetmenliği yaptı. www.fatihaltayli.com.tr ve www.haberturk.com sitelerinde yazılarını sürdürdü. Ayrıca Kanal 1 televizyonu Ana Haber bültenini de sunmuştur.

Fatih Altaylı, Ocak 2018 itibariyle Habertürk Kanalında “Teke Tek” programını sürdürmektedir.

 Bir süre Galatasaray Spor Kulübünde asbaşkanlık da yapan Fatih Altaylı, TİKAD'ın ve Avrupa Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa verdiği "Eğitime Katkı Onur Ödülü"nü aldı. "Haydi Kızlar Okula" "sürekli aydınlık için bir dakika karanlık" ve "Temiz İnternet" kampanyalarına öncülük etti. Hande Altaylı’yla evli ve Zeynep adında bir kızı vardır.

Gazetecilik mesleği ve çeşitli konulardaki görüşlerini, 2005 yılında, Hüseyin Latif, Bilge Demirkazan, Mireille Sadege’nin sorularına verdiği cevaplardan oluşan “Fatih Altaylı ile Teke Tek” adlı kitapta anlattı.

KAYNAK: Fatih Altaylı (fatihaltayli.com.tr, 18.01. 2018).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör