Emine Çift

Televizyon Programı Sunucusu, Halkla İlişkiler Uzmanı, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

Halkla ilişkiler uzmanı, tv sunucusu, siyasetçi. 1977 yılında Kdz. Ereğli / Zonguldak doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini Kdz. Ereğli’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında Konya’da bölgesel yayın yapan KON TV’de yaklaşık 2,5 yıl boyunca haber spikeri olarak çalıştı. Eğitimi sonrası Kdz. Ereğli’de yerel medyada görev aldı,  dergi editörlükleri ve röportajlar yaptı. Serbest olarak iletişim ve halkla ilişkiler danışmanlıkları ile uğraştı. Eğitim sektöründe görev aldı. Profesyonel olarak sunum ve seslendirme alanlarında çalıştı.

2002 yılında Ak Parti Gençlik Kollarının örgütlenmesi aşamasında Kdz. Gençlik Kolları Kurucu yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasete adım attı. 2004 yerel seçimlerinde yaşadığı Alaplı ilçesinde Belediye Meclis Üyesi seçildi. 2009 yerel seçimlerinde yeniden belediye meclis üyesi seçilerek bu görevi iki dönem yaptı. 2009 yılında Kadın Kolları Genel Merkezi’nin düzenlediği “Siyaset Kürsüsünde Ben de Varım” hitabet yarışmasında Türkiye birincisi oldu. 2009 yılında yapılan 3. Olağan Büyük Kongre’de Merkez Karar Yönetim Kuruluna girdi. 4. Olağan Büyük Kongre’de tekrar bu göreve seçildi.

Ar-Ge biriminde eğitimden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Çift, yurt içi ve yurtdışında yapılan Siyaset Akademilerinin koordinasyonunun yanı sıra, yurt içi ve yurt dışında yapılan eğitim ve konferansların organizasyonuna devam etmektedir. Emine Çif, 2011 -2014 yılları arasında  Genel Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. İngilizce biliyor, Selçuk Üniversitesi’nde Sosyoloji yüksek lisansına devam etmektedir.

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör