Asım Yekeler

Kişisel Gelişimci, Yazar, Şair

Doğum
03 Ocak, 1956
Eğitim
Kara Harp Okulu
Burç

Şair ve yazar, kişisel gelişimci. 3 Ocak 1956, Tutmaç / Sivas doğumlu. İlköğrenimini Tutmaç köyünde yaptı. Sivas Selçuk Ortaokulu ve Kongre Lisesini bitirdikten sonra, 1979 yılında girdiği Kara Harp Okulu’ndan muhabere subayı olarak teğmen rütbesi ile mezun oldu. Uzun yıllar teğmen rütbesiyle katıldığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde görev yaparak 1997 yılında kıdemli binbaşı rütbesinde iken emekli oldu. Evli olup; Tuna, Tunç ve Hazal adlarında üç çocuk babasıdır.

Küçük yaşlarda şiirle ilgilendi. Şiirleri ve yazıları birçok gazete ve dergide yayımlandı. Pek çok televizyon kanalında programcı ve konuk olarak görev aldı. “Gönül Dostları” adını verdiği sanat toplantıları düzenledi, özel bir televizyon kanalında şiir programı sundu. 2001 yılından itibaren kişisel gelişimle ilgilendi. 1992 yılından itibaren Ankara Büyük Sürmeli Oteli’nde “Gönül Dostları” adıyla düzenli olarak her ay sanat programları, okullar ve değişik kurumlarda şiir dinletileri düzenledi, konferanslar verdi.Mutlu Olmanın Yolları”, “İnsan İlişkileri”, “Kişisel Sağlığı Koruma”, “Zaman Yönetimi”, “Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları”, “Beynimizi Nasıl Kullanmalıyız?”, “Aile İçi İletişim”, “Gençlik ve Sorunlarıgibi konularda pek çok il ve ilçede konferanslar verdi.

ESERLERİ:

KİTAP: Gurbetsiz Dünya (1992), Atımızı Alan Yolumuzu Da Almadı Ya (2008)

ŞİİR KASETİ: Nilgün Beni Unutmuştur (2002).

KAYNAK: Hüseyin Yurdabak / Şiirle Yaşayanlar Antolojisi (2003), İhsan Işık / Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (2. bas., 2009).

 

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör