Ercüment Şansal

Konuşmacı, Şovmen, Oyuncu

Eğitim
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü

Tiyatro Oyuncusu, Motivasyon Konuşmacısı, Şovmen. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

Ercüment Şansal, Şehir Tiyatroları, Devlet Tiyatrosu ve özel tiyatrolarda oyunculuk kariyerine devam etti. Sunucu ve oyuncu olarak TRT ile başlayan, STAR TV, ATV, Show TV ile devam eden 15 yıllık televizyon geçmişi bulunmaktadır.

25 yıllık da sahne deneyimine sahip olan Ercüment Şansal; kurum içi iletişim, marka iletişimi ve ürün tanıtım etkinliklerinin sunuculuğu, motivasyon konuşmacısı, showman & televizyon sunuculuğu, spor moderatörlüğü profesyonel tiyatro oyunculuğu, seslendirme & dublaj sanatçılığı, oyuncu koçluğu & psikodrama, etkinlik konsepti yaratma, özgün metin çalışmaları ve sahne, diksiyon, fonetik, artikülasyon, etkili iletişim ve sunum teknikleri eğitimleri alanlarında aktif rol almaya devam etmektedir.

Sunum, televizyon, tiyatro, oyunculuk, spor tecrübeleri; farklı sahne kalıplarına girerek, klasik olmayan, ezber bozan, butik sahne performanslarıyla farkındalık yaratmakta ve ön plana çıkmaktadır.

Devlet protokolü olan organizasyonlar (Design Week Turkey, Born Global İstanbul, Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası gibi..), Kış ve yaz festivalleri (KoçSporFest, OneLove Festival ,On Numara Kış, Rock Off Müzik Festivali, Birlikte Güzel, İstanbul Kite Festival, Hayat Bu Kapağın Altında Summer & Sunset Partileri gibi…)

Ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarında (Mercedes-Benz Kiteboard Formula European Championschip, Türkiye, Avrupa ve Dünya Kiteboard Şampiyonaları, Türkiye Kış Oyunları Kayak ve Snowboard Şampiyonası, Turkish Airlines Euroleague Final Four, UEFA Champions League, UEFA Europa League Maç Organizasyonları, TYF Türkiye Yat Şampiyonası, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi & Nike İşbirliği, Marka odaklı spor etkinliklerinde (KoçSporFest, Yıldız Holding / Yıldız Kupası ,International Turkish Airlines Bowling Championschip, Nike Run gibi..) hazırladığı özel show ve sunumlarıyla aranılan, sevilen ve takip edilen bir sunucu ve şovmendir.

Ayrıca, festivallerde konser öncesi yaptığı özel interaktif sahne performansı ile kitleleri coşturup, konsere hazırlamaktadır.

KAYNAK: Organizasyonlarda sahnelerin efendisi; Master of Ceremony (halklailiskiler.com.tr, 11 Kasım 2013), Ercüment Şansal Show Reel (Dailymotion • tetikteyim, 17 Temmuz 2018), İzahat - Hakkımda - Master Of Ceremony Ercüment Şansal (ercumentsansal.com, 22.05.2022), Sunucular (miradorspeakeragency.com, 22.05.2022), Ercüment Şansal | Speaker Agency (speakeragency.com.tr, 22.05.2022), Ercüment Şansal - İstanbul Üniversitesi (tr.linkedin.com, 22.05.2022).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör