Didem Alpaylı Erdoğan

Konuşmacı, Öğretim Görevlisi, Eğitimci

Eğitim
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı

Öğretim görevlisi, eğitimci, konuşmacı. Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalında tamamladıktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri programında Doktora tez çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Kafkas Tebeşir Dairesi, Martı, Kuvayı Milliye, Sevdalı Bulut, Alacakaranlık, Antigone gibi oyunlarda rol almıştır. Nazım Hikmet Yaşamak adlı oyunun metin derlemesini ve yönetmenliğini üstlenmiştir.

Didem Alpaylı Erdoğan, Etkili Sunum Teknikleri ve İletişim başta olmak üzere, Doğru ve Etkili Konuşma, Eğitimcinin Eğitimi, Takım Çalışması, Drama Yolu ile Etkili İfade, Topluluk Önünde Konuşma – Hitabet, Stres Yönetimi konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermenin yanı sıra, Drama çalışmalarının iş hayatı ile harmanlandığı uzun süreli atölye çalışmalarını, kurumların tercihlerine göre tasarlayıp yönetmektedir.

2000-2010 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalında Öğretim Görevlisi olarak hizmet veren Erdoğan, Kişisel Gelişim eğitimlerini uzun yıllar Sinerji Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde vermiştir. Etkili Sunum, Stres Yönetimi, İletişim, İlişki Yönetimi ve Hitabet ile ilgili konferans ve seminerlerde de yer alan Erdoğan, 2010-2013 yılları arasında Dialog Anlatım İletişim bünyesinde görev almıştır.2015 yılı itibariyle Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde dersler veriyor ve The Brand Age dergisinde Motivasyon Stratejileri başlığı altında yazıları yayınlanıyor.

Türkiye’de Storytelling, Hikaye Anlatıcılığı kavramını iş dünyasıyla buluşturan eğitimlerin yaratıcısı ve ilk uygulayıcısıdır. 2015 yılından itibaren, yine yeni bir eğitim alanı olarak tasarladığı Dil Zekası (LQ) eğitimleri ile birçok farklı kurumla buluşmaya devam etmektedir.

KAYNAK: Eğitmenler -  Didem Alpaylı Erdoğan (diemakademi.com, 16.03.2022), Avea Satış Yöneticileri İçin Sunum ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimleri(diemakademi.com, 16.03.2022), Didem Alpaylı Erdoğan - Danışman, Eğitmen (miradorspeakeragency.com, 02.04.2022), Eğitmenlerimiz - Didem Alpaylı Erdoğan (edu.sabanciuniv.edu, 02.04.2022).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör