Çağlayan Kent Ergönül

İletişimci, Yönetici, Eğitimci

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

İletişim uzmanı, yönetici, eğitmen. 1975 yılında Ankara’da doğdu. Lise öğrenimini Ankara Yükseliş Koleji’nde tamamladı. Ergönül, Aynı yıllarda Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından şan ve sahne sanatları eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden 1997 yılında mezun oldu. 

Çağlayan Kent Ergönül, Hürriyet Gazetesi ve Hürriyet Dergi Grubu’nda muhabir ve editör olarak 6 yıl görev aldı.  Halkla ilişkiler sektörüne 1999 yılında IMAGE Halkla İlişkiler’de Medya Temsilcisi olarak adım atan Ergönül,  daha sonra Tribeca İletişim Danışmanlık’ta Medya Direktörü ve Bersay İletişim Danışmanlık’ta Proje Yönetmeni olarak görev aldı. 

2002 yılında aynı zamanda müşterisi olan Koç Holding Vehbi Koç Vakfı’na Kurumsal İletişim Müdürü olarak transfer olan Ergönül, vakfın stratejik iletişim stratejisinin oluşturulması sürecini yönetti.

2004 yılında Address İletişim Danışmanlık’ı kuran Ergönül,  uzun zamandır yerli ve yabancı birçok üst düzey yöneticiye medya ve ilişki yönetimi eğitimi veriyor.

KAYNAK: Hürriyet'te üst düzey ayrılık!  (medyatava.com,  17 Nisan 2020),  Hayat Kimya'nın Global Kurumsal İletişim Direktörü  (dunya.com, 3 Şubat 2021), Eğitmenler - Çağlayan Kent Ergönül (diemakademi.com, 16.03.2022).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör