Muhammet Bettaş

Girişimci, Sosyal Medya Fenomeni

Eğitim
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü

Girişimci, Sosyal Medya Fenomeni.1996 yılında Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da dünyaya geldi. 6 yaşında babasının işi nedeniyle ailesiyle birlikte Suudi Arabistan'ın başkenti olan Riyad'a taşındı. Burada ilkokul eğitimini bitirdikten sonra Türkiye'ye temelli olarak döndü. Ortaokulu Hatay'ın Yayladağı ilçesinde okudu. Lise için yaşadıkları şehrin merkez ilçesindeki Sağlık Meslek Lisesine kaydoldu ve 4 yıl sonunda okulun yurdunda kalıp okulundaki Radyoloji bölümünden mezun oldu.

Mezun olduktan sonraki yıl okul hayatına ara verip bir hastanenin Tomografi bölümünde radyoloji teknisyeni olarak çalıştı. 1 yılın sonunda tekrar üniversite sınavına girip İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Radyoterapi Bölümünü kazandı. İzmir'e taşınıp üniversite hayatına başladı.

Üniversitenin ilk yılında organizasyonlarda host olarak çalıştı, bu sırada bir kitap yazdı. Kitabını dijital platformlar üzerinden yayınlayıp okuyucu kitlesini yarattı. Üniversite 2. sınıfta bölümünü bırakıp tekrar sınava hazırlandı bu sırada garson olarak geçimini sağladı. Yılın sonunda bu defa Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünü kazandı. Aynı yıl içinde dövme sanatçılığı eğitimlerini tamamlayarak bu yönde kariyer yapmaya başladı. Portföyünü genişletip tanınmaya başladı.

Pandemi döneminde günlük yaptığı hobi ve etkinlikleri kısa videolar halinde paylaşmaya başladı. Çok kısa sürede yüzbinlerce insanın dikkatini çekip takipçi kitlesini büyüttü. Büyük markalarla işbirlikleri yaptı ve 2021 yılının sonunda kendi markası olan Jurassink'i kurdu. Şu an video içeriği üretmeye devam ediyor ve markası olan Jurassink'in dünyaya açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Sosyal Medya Hesapları:

 

TikTok: https://www.tiktok.com/@mamitravolta

Instagram: https://www.instagram.com/mamitravolta/

 

HAKKINDA:

 

1- https://www.begonya.com/muhammet-bettas-kimdir/

2- https://modabiye.com/muhammet-bettas-kimdir

3- https://www.cemre.com/muhammet-bettas-kimdir

4- https://www.antalyaguncelhaber.com/mamitravolta-kimdirmuhammet-bettas-kimdir-14931.html

5- https://www.kimdirkim.com/muhammet-bettas-kimdir.html

6- https://aksikedi.net/i/denedigi-seylerle-bize-isik-tutan-muhammet-bettas-mamitravolta

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör