Veyis Ateş

Televizyon haber sunucusu, Televizyon Programı Sunucusu, Gazeteci

Doğum
Eğitim
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi Bölümü
Diğer İsimler
Abdurrahman Veyis Ateş

Gazeteci, televizyon ana haber ve program sunucusu. Tam adı Abdurrahman Veyis Ateş. 1973 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. Lisansını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi Bölümünde tamamlayan Ateş, üniversite yıllarında radyoya ilgi duydu ve Cem Radyo ile radyoculuk alanına giriş yaptı.

Ateş, 2006 yılında TV NET'de çalışmaya başladı, burada Ana Haber sunuculuğu yaptı, Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül'le Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru ve Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını sundu. 2013 yılında Habertürk TV'ye geçti ve hemen ardından 2016'da Habertürk TV Genel Müdürü oldu. Ateş, 2018 yılında bu görevinden istifa ederek programcı ve yazar olarak hayatına devam edeceğini açıklamıştı. Habertürk'te "Büyük Sorular" ve "Akılda Kalan" programı ile ekrana geldi. Kevser Ateş ile bir süre evli kalan ünlü sunucu, 2016 yılında boşanmıştır.

Spikerler Derneği Genel Başkanlığı da yapan Veyis Ateş, son olarak Habertürk kanalında Türkiye'nin Nabzı Özel programını sunuyordu,  firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği yönündeki iddiaların ardından 17 Haziran 2021’de görevinden istifa etti.

KAYNAK: Veyis Ateş kimdir? (haberler.com, 03.06.2021), Tartışmalı gazeteci Veyis Ateş istifa etti (dw.com, 17 Haziran 2021), İsmail SAYMAZ: Veyis Ateş olayı – Sözcü Gazetesi (sozcu.com.tr, 17 Haziran 2021).

 

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör