Cem Sünbül

Televizyon Programı Sunucusu, Editör, Gazeteci

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi

Gazeteci, tv programı sunucusu, editör. 1975 yılının Mart ayında İstanbul Üsküdar Zeynepkamil Hastanesinde dünyaya geldi. Şu an kapalı olan Yunus Emre Koleji’nden sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde okudu. İş hayatına ilk olarak Fenerbahçe FM’de DJ olarak başlayan Cem Sünbül, daha sonra bilgisayar satış ve servisinde çalıştı ve 2002 yılında bünyesinde Chip ve Level dergilerinin olduğu Vogel Yayıncılık’ın IT Business Weekly Dergisi’nde editör olarak çalıştı. Aynı dönemde MMC müzik kanalında, Technology Channel adlı teknoloji temalı kanalda ve Show TV’de Silikon Vadisi adlı televizyon programlarında sunuculuk yaptı.

Cem Sünbül, daha sonra Ciner Yayın Holding bünyesindeki PC Magazine Dergisi’nde Haber Müdürü olarak göreve başlayan Cem Sünbül bu dönemde TV8’de Silikon Vadisi, TRT Okul’da Teknoloji Dergisi gibi programları sundu.

Zarakol ve Caretta Halkla İlişkiler şirketlerinde metin yazarı olarak görev yapan Cem, son olarak Haberturk TV’de Teknolojik adındaki programı hazırlayıp, sundu. Halihazırda Haberturk.com’a teknoloji haberleriyle destek veren Cem Sünbül evli ve 1 çocuk babasıdır.

Ünlü sunucu Cem Sünbül, evlatlık olduğunu 28 yaşında öğrendi ve Tv8'de yayınlanan Yaşamdan Hikayeler programına katıldı. Sünbül, yaşadığı hikayeyi şu sözlerle anlattı;

KAYNAK: Ünlü sunucu Cem Sünbül 42 yıl sonra annesini buldu...  (hürriyet.com.tr, 11 Eylül 2017), Habertürk Ekran Yüzleri (haberturk.com, 02.04.2021), Cem Sünbül kimdir? (haberturk.com, 02.04.2021).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör