Vedat Demiröz

Mali Müşavir, Milletvekili, Yönetici, Siyasetçi

Doğum
01 Mart, 1956
Eğitim
Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi
Burç

Mali müşavir, yönetici, siyaset adamı, milletvekili, AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. 1 Mart 1956'da Bitlis'te doğdu. Babasının adı Mevlüt, annesinin adı Suphiye’dir. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra bir süre yeminli mali müşavir olarak çalıştı.

Türkiye Kalkınma Bankası Denetim Kurulu Üyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakleri Mali Danışmanı, TOKİ Emlak Konut GYO AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Sorumlu Ortak Başdenetçisi, İTO İştiraki Formula İstanbul AŞ Mali Danışmanı, DSİ Dünya Su Forumu Mali Danışmanı, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Vekili olarak görev yaptı. Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı (BETAV), Birlik Vakfı, Marmara Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (MÜMDER), İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği (İSMMMD) ve İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası (İYMMO) üyesidir.

Vedat Demiröz, 24., 25 ve 26. Dönemde Bitlis Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Katip Üyeliği görevinde bulundu. Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü ve Mali ve idari işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

29 Mayıs 2017'de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası AK Parti’nin yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) belli oldu. Bu MYK'da alınan kararla Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürdü.

Vedat Demiröz, evli ve 3 çocuk babasıdır.

KAYNAKÇA: TBMM Albümü 24. Yasama Dönemi (tbmm.gov.tr, erişim: 16.01.2016), 26. Dönem Milletvekilleri – Bitlis (Akparti.org.tr, 27.04.2016), Yıldırım, Ak Parti MYK'sını açıkladı! (haber7.com, 24.5.2016), Son dakika... Erdoğan'ın A Takımı açıklandı. İşte yeni MYK (29.05.2017).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör