Süheyla Demir

Haber Sunucusu, Gazeteci

Eğitim
Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

Gazeteci, haber müdürü. 1986 yılında Bulgaristan'ın Varna kentinde doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Galatasaray Üniversitesi'nde AB sertifika programına katıldı.

Yüksek lisans eğitimini Moskova'daki Rusya Dostluk ve Barış Üniversitesi'nde (RUDN) uluslarararası ilişkiler alanında tamamladı. Bitirme tezini "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Yeni Avrasyacılık Politikası" üzerine yazdı. 

Sputnik Türkiye'de (RS FM) program editörlüğü ve "Radyo Sohbetleri" isimli kültür-sanat programının sunuculuğunu üstlendi. Habertürk'te dış haber editörü olarak görev alıp Dünyadan Manşetler'in sunuculuğunu yaptı. Diyalog Anlatım ve İletişimde spikerlik ve diksiyon dersi aldı. Rusça ve İngilizce biliyor.

Süheyla Demir, Haber Global'de Dış Haber Müdürü olarak çalışıyor. Perşembe günleri 17:30'da yayınlanan, dünya gündeminde öne çıkan gelişmelere odaklanan Dış Hatlar programını sunuyor.

HAKKINDA: Haber Global Ekran Yüzleri (haberglobal.com.tr, 11.02.2021),  Süheyla Demir - Dış Haber Müdürü - Haber Global (tr.linkedin.com, 08.03.2021), Süheylâ Demir (@SuheylaDe) · Twitter (twitter.com, 08.03.2021).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör