Melis Hazal Karagöz

Televizyon haber sunucusu, Gazeteci

Doğum
Eğitim
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema Bölümü
Diğer İsimler
Haber Global haber spikeri

Gazeteci, tv haber programı sunucusu. 1992 yılında Eskişehir'de doğdu. Eskişehir Gazi Mustafa Kemal Anadolu lisesini bitirdikten sonra 2015 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema Bölümünden mezun oldu. 2017 yılında Doğuş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. 

Marmara Üniversitesi'nde okuduğu sıralarda okulun medya merkezinde editörlük ve spikerlik görevlerinde bulundu ve eğitimine devam ederken Beşiktaş Tv'de, özel bir yapım şirketinde, stajlarını tamamladı. Ardından aynı şirkette muhabir ve sunucu olarak görev aldı. Beşiktaş tv'de ise muhabirlik görevini üstlendi. Bu esnada Başkent İletişim Akademisinde ve Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezinde diksiyon, spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldı.

Okuldan mezun olduktan sonra Eskişehir'de yerel bir televizyon kanalında spikerlik yapmaya başladı. Ardından Tele1 televizyonunda editörlük, spikerlik, program editörlüğü ve sunuculuğunu gerçekleştirdi. Daha sonra digital bir platform olan YouTube'da, 'Gerçek Ekonomi' isimli programın moderatörlüğünü üstlendi.

Melis Hazal Karagöz, 2019 yılında Haber Global'de gece spikerliği yapmaya başlayan Karagöz, şu an Haber Global ekranında, günün ilk ve en sıcak gelişmelerinin ekrana geldiği Türkiye'de Sabah programı ile izleyiciyle buluşuyor. Melis Hazal, sanatın ilgisini çeken dallarıyla ilgilenmekten, hayvanlarla vakit geçirmekten ve sevdikleriyle hayatı paylaşmaktan keyif alıyor.

HAKKINDA: Melis Hazal Karagöz - Haber Global Ekran Yüzleri (haberglobal.com.tr, 11.02.2021), Melis Hazal Karagöz - Spiker - Haber Global (tr.linkedin.com, 11.02.2021), Melis Hazal (@melishazalkaragoz) • Instagram (instagram.com, 11.02.2021), Melis Hazal Karagöz (eksisozluk.com, 11.02.2021).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör