İrem Sansak

Televizyon haber sunucusu, Gazeteci

Doğum
26 Mayıs, 1988
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyon Yayıncılığı’ Bölümü
Burç
Diğer İsimler
Haber Global haber programı sunucusu

Gazeteci, tv haber programı sunucusu. 26 Mayıs 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Kafkas göçmeni bir ailedendir. Lise eğitimini Tuncay Azaphan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde ‘Halkla İlişkiler ve Reklamcılık’ bölümüyle tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nde başladığı ‘Radyo ve Televizyon Yayıncılığı’ Bölümünü 2008 yılında başarıyla bitirdi.

‘Sinema ve Televizyon’ Eğitimine devam ettiği ‘Kocaeli Üniversitesi’nden ‘Derece’yle ve ‘Onur Belgesi’yle mezun oldu.

Lisans sonrasında yine ‘Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden 2 yıl boyunca ‘Pedagojik Formasyon’ aldı.

‘Pedagoji’ eğitimini Kocaeli’de bir ortaokulda stajyer öğretmenlik yaparak tamamladı. Öğretmenlik yaptığı 1 yıl boyunca 8’inci sınıf öğrencilerine ‘Medya Okuryazarlığı’ dersleri verdi.

2004 yılında TGRT program biriminde ilk görevine başlayan İrem Sansak kariyerine sırası ile Fox Haber, Atv Haber ve A Haber’le devam etti.

‘Dış Haberler’ servisinde başlayan Atv Haber yolculuğunu canlı yayın/saha muhabirliği takip etti.

Bu dönemde ‘Atv Ana Haber’den hemen önce yayınlanan ‘Haber Önü 5 Dakika’ programını hazırladı ve sundu.

A Haber’de yayınlanan ‘Mutfaktayız’ isimli yemek programının da hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu üstlendi. Türk ve Dünya mutfağının seçkin lezzetlerini alanında başarılı şeflerle anlatıp renkli bir programa imza attı.

Trt eski spikeri Rana Elik’ten diksiyon dersi alan İrem Sansak ekran önü eğitimlerine Can Gürzap ve Arsen Gürzap’ın sahibi olduğu ‘Dialog Anlatım İletişim’de diksiyon, sunuculuk ve spikerlik dersleriyle devam etti. Burada yine hem televizyon sektörünün hem de tiyatro ve sinemanın önemli isimlerinden dersler aldı.

Çocukluğunda başladığı klasik bale eğitimine modern dansla devam etti. Aynı dönemde tiyatro eğitimleri de aldı ve 4 yıl boyunca pek çok oyunda sahne aldı.

İrem Sansak, Ekim 2020 itibariyle Haber Global ekranlarında izleyiciyle buluşan Sansak haftasonu haber kuşağının yanı sıra hafta içi de haber programı sunmaktadır.

HAKKINDA: İrem Sansak (haberonu.com, 9 Kasım 2020), İrem Sansak (haberonu.com, 9 Kasım 2020), İrem Sansak - Haber Global Ekran Yüzleri (haberglobal.com.tr, 11.02.2021), İrem Sansak (haberonu.com, 9 Kasım 2020), İrem Sansak (@iremsansak) • (instagram.com, 11.02.2021), İrem Sansak (eksisozluk.com, 11.02.2021).

 

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör