Ender Demir

Oyuncu, Müzisyen

Doğum
07 Ocak, 1997
Eğitim
New York Üniversitesi
Burç

Oyuncu / Dj / Müzisyen. 7 Ocak 1997 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaöğretimi Gebze’de okuyan Ender Demir, üniversite hayatı için New York Üniversitesi’ne gitti. Burada okumasının amaçlarından birisi daha kaliteli eğitim almak ve daha iyi imkanlardan faydalanabilmekti. New York Üniversitesi’ni tamamladıktan sonra kendi kariyerine adım atmak isteyen sanatçı, bu konuda kısa sürede çalışmalarına başladı.

Ender Demir’in kariyeri üniversite eğitiminden kısa süre sonra başladı. İlk olarak birkaç şarkı çıkarmak için çalışmalara başlayan ünlü girişimci, bunun için bazı adımlar attı. En iyi müzikleri üretebilmek adına güzel bir plan yapan ve arkadaşlarının da fikrini alan Ender Demir, ilk müziklerini çıkardı ve Spotify gibi bazı platformlara eklemeye başladı. Ender Demir’in ilk albümü 2021 yılında Spotify platformunda yayına girdi. Albüm kısa sürede pek çok dinleyici tarafından beğeniyle karşılandı.

Ünlü DJ ve aktör Ender Demir’in çıkardığı müzik parçaları arasında Storm, Wolves ve Oh Boom yer alıyor. Sanatçının albümü ise Storm ve Forever King olarak Spotify ve diğer Dijital platformlarda yerini almış vaziyette. Gitar ve mixer kullanarak müzik parçaları üretmeyi tercih eden Ender Demir, gelecekte daha fazla enstrümanlar ve daha iyi teknolojiler ile daha kaliteli işler yapmayı hedeflediğini açıklıyor.

Şu anda DJ’lik yapan Ender Demir, gelecekte DJ’lik mesleğinin yanı sıra oyunculuk kariyerine de başlamak istiyor. Bunun için bazı çalışmalar yapan ünlü sanatçı, sosyal medya hesaplarında aktif olarak yer alıyor. Kendisi Instagram, Twitter ve YouTube üzerinde aktif bir kitleye sahip, kendisi de zaman zaman paylaşımlar yapıyor. Başarılı bir kariyer hayatına sahip olan ünlü isim, daha fazla hayran kitlesine ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Rol Aldığı Film ve Diziler:

 

Vikings: Valhalla (Chauffeur, TV Dizisi 2021)

Çukur (Pilot, TV Dizisi 2021)

Karakomik Filmler: Emanet (Sinema Filmi 2020)

Recep İvedik 6  (Sinema Filmi 2019)

7. Koğuştaki Mucize (Sinema Filmi 2019)

Arif V 216  (Halukcan, Sinema Filmi 2018)

Aile Arasında  (Yavuz, Sinema Filmi 2017)

Delibal  (Sinema Filmi 2015)

Pek Yakında  (Tarık, Sinema Filmi 2014)

Recep Ivedik 4  (Kaptan, Sinema Filmi 2014)

Düğün Dernek  (Sinema Filmi 2013)

Recep Ivedik 3  (Kuaför, Sinema Filmi 2010)

Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi  (Rıfat, Sinema Filmi 2009)

Recep Ivedik 2  (Şef, Sinema Filmi 2009)

Babam ve Oğlum  (Sinema Filmi 2005)

 

Sosyal Medya Hesapları:

 

Resmi Web Sitesi:  https://enderdemir.com/

Instagram: https://www.instagram.com/1enderdemir/

Twitter: https://www.twitter.com/EnderResmi/

IMDb: https://www.imdb.com/name/nm11818689/

Spotify: https://open.spotify.com/artist/48MRgXrVuDaZcSqnROtkYO

AppleMusic: https://music.apple.com/us/artist/ender-demir/1533324432/

YouTube: https://www.youtube.com/c/EnderDemir

Google: https://g.co/kgs/jdoyN2

 

KAYNAK: Ender Demir Yeni Albümleriyle Fenomen Oldu! Ender Demir Kimdir? (halkinhabercisi.com, 9 Şubat 2021), Ender Demir’in Yeni Albümü Çıktı (turkishnews.com, 9 Şubat 2021), Ender Demir Kimdir? (medium.com, 9 Şubat 2021), Ender Demir (Bilgi teyidi, 14.02.2021).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör