Aykut Türel

Muhabir, Gazeteci

Doğum
Eğitim
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi
Diğer İsimler
Haber Global Ankara Haber Editörü

Gazeteci, Haber Global Ankara Haber Editörü. Memur bir ailenin çocuğu olarak 1991 yılında Erzincan'da dünyaya geldi. İzmir Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı. Eğitim kariyerinde son durağı ise Selçuk Üniversitesi oldu. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisans yaptı.

Mesleğe, 2010 yılında Yeni Şafak Gazetesi Ankara Büro'da başladı. Mesleki kariyerinde hayali televizyonculuktu. Yazılı medyadan televizyonculuğa 2013 yılında TV NET'le geçiş yaptı.

Türel'in meslek kariyerinde bir sonraki adresi 2014 yılında 24 Televizyonu oldu. Bu kanalda Cumhurbaşkanlığı muhabirliği yaptı. Kritik birçok seçim ve siyasi ana tanıklık etti. Sadece siyaset muhabirliği yaparak meslekte kendini sıkıştırmadı. Sıcak çatışma bölgelerinde de haber takibi yaptı. Birçok üzücü faciayı da takip etti.

Türel, mesleki kariyerini Haber Global Televizyonu'nda siyaset koridorlarının perde arkasını takip ederek devam etti. Cumhurbaşkanlığı muhabirliği görevini sürdürdü.

Türel'in en büyük ilgi alanı ise spor... Lisanslı olarak futbol kulüplerinde forma giydi. Belli bir dönemde lisanslı olarak tekvando sporu ile ilgilendi. Birçok turnuvaya katıldı ve madalya kazandı. Hayata dair en büyük hayali ise spor yöneticiliği yapmak.

20 Şubat 2020’de Haber Global’den ayrılarak başladığı CNNTürk’ten 4 Şubat 2021’de ayrılarak eski kanalına geri döndü. Aykut Gürel, şimdi Haber Global'de Ankara Haber Editörü olarak görev yapmaktadır.

HAKKINDA: CNN Türk'ten flaş transfer! Cumhurbaşkanlığı muhabiri kim oldu? (20 Şubat 2020), CNN Türk'ten ayrılan muhabir Haber Global'e transfer oldu (yenicaggazetesi.com.tr, 04.02.2021), Haber Global Ekran Yüzleri (haberglobal.com.tr, 11.02.2021).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör