Ercan Gürses

Televizyon Programı Sunucusu, Köşe Yazarı, Gazeteci

Doğum
Eğitim
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi
Diğer İsimler
Cnntürk Sunucusu

Gazeteci, tv programı sunucusu, köşe yazarı. 1972 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1996 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu.

Ercan Gürses, televizyonculuğa 1994 yılında TGRT'de başladı. 25 yıla yaklaşan meslek hayatında ayrıca Show TV ve NTV'de de Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve Meclis muhabiri olarak görev yaptı.

Bir süre Türkiye gazetesinde köşe yazarlığı ve Ankara Temsilci Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Bu dönemde "Ercan Gürses'le Hafta Sonu" isimli TV programının yapımcılığı ve sunuculuğunu üstlendi. Ayrıca, TRT Avaz Televizyonu'nda "Gündem" isimli siyaset ve dış politika programını sundu.

Ercan Gürses, 2015 yılının başından bu yılın Mayıs ayına kadar İngiliz Reuters haber ajansında siyaset muhabirliği görevini yürüttü.

Sürekli basın kartı sahibi de olan Ercan Gürses, 2018 Mayıs ayından bu yana Kanal D Ankara Temsilciliği görevini sürdürüyor.

CNN TÜRK ekranlarında pazar günleri saat 21:00'de, Türkiye'nin Gündemi programıyla da gündemin nabzını tutuyor. Ankara medyasında sevilen ve başarılı muhabirlerden biri olan Ercan Gürses, 22 Mayıs 2016’da CNN Türk'ün eski ekonomi muhabiri Yeşim Gül ile evlenmiştir.

 

KAYNAK: Ankara'nın başarılı muhabiri evlendi (medyaloji.net, 23 Mayıs 2016), Ercan Gürses hangi göreve getirildi? (superhaber.tv, 8 Mayıs 2018), Ekran Yüzleri (cnnturk.com, 28.01.2021).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör