Büşra Cebe

Televizyon Programı Sunucusu, Tekvandocu, Oyuncu, Sporcu

Doğum
Eğitim
Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
Diğer İsimler
Afili Aşk Büşra. Eşkiya dizisi Kadın Ajan

Tekvando milli sporcusu, tv programı sunucusu, dizi film oyuncusu. 1995, İstanbul doğumlu. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Oyunculuğa başlamadan önce Trt Belgesel de sunucu olarak görev almıştı. Meslek hayatına en genç yaşta başlayan sunucu olarak tanınır. 18 yaşında milli eğitim bakanlığı onaylı BELTEK diksiyon-sunuculuk-spikerlik kursunu 1.likle tamamladıktan sonra TRT Belgeselde aktüel Fuar Zamanı isimli programın sunuculuğunu yapmaya başlamıştır. Fuar Zamanı programıyla ekranlara merhaba diyen genç sunucu aldığı ekonomi eğitimlerinden sonra uluslararası fuarlarda Türkiye’nin ileri gelen birçok işadamıyla sayısız röportaj yapmıştır.

TRT’nin duayen isimlerinden aralıksız bir yıl boyunca özel ders alan genç sunucu İngiltere de 6 ay süren eğitimiyle iletişim koçluğu sertifikasını almıştır. On ayrı kompozisyon ve şiir yarışmalarında Türkiye birinciliği alarak sunuculuk unvanının yanına yazarlık unvanını da eklemiştir.

En son yer aldığı proje TRT Okulda televizyon dergisi adlı hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan programın sunuculuğudur. Genç yaşına rağmen TRT Okul kanalının kuşak programında başarılı canlı yayın performansı ve yüksek enerjisiyle tüm izleyicilerine kendini sevdirmiştir.

Büşra Cebe, oyunculuğa 2018 yılında Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol alarak başladı. Sonra Afili Aşk ve Sarp dizilerinde oynadı. Yeni projelerde yer almaya devam ediyor.

 

Rol Aldığı Diziler:

 

Sarp (TV Dizisi 2021)

Afili Aşk (Büşra, TV Dizisi 2019)

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Kadın Ajan, TV Dizisi 2018)

 

KAYNAKÇA: Büşra Cebe (imdb.com, 16.01.2023), Büşra Cebe (sinematurk.com, 16.01.2023), Büşra Cebe (dizioyuncu.com, diziseti.tv, diziler.com, 16.01.2023), Büşra Cebe (beyazperde.com, sinemalar.com, 16.01.2023). 

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör