Şahan Dinç

Şarkıcı, Müzisyen

Doğum
Eğitim
Edirne Ticaret Meslek Lisesi

Müzisyen, şarkıcı. 6 Ağustos 1999, Edirne doğumlu. 10 yıldır İstanbul’da yaşamını sürdürüyor. Yıllardır ünlü sanatçı Ahmet Selçuk İlkan’ın vokalliğini yapan Şahan Dinç, uzun süredir müzik piyasasında olan bir isim.

Çocuk yaşlardan itibaren müziğe ilgi duyan ve şarkı sözleri yazan Şahan Dinç, ilk müzik hayatına bağlama çalarak başladı. İlk müzik grubunu lisede Edirne Ticaret Meslek Lisesi’nde kurdu. Ardından üniversite yıllarında da müzik grubu çalışmalarını sürdürdü.

Şahan Dinç, Kasım 2020’de yaşadığı talihsiz olayla gündeme geldi. İstanbul Kurtuluş’ta evinin penceresinden dışarıya bakarken, maganda ateşinin hedefi olan Dinç, bir kurşunun sağ gözüne isabet etmesiyle kör oldu.

Dehşet anlarını anlatan Dinç, “Dışarıdan kavga sesleri çok yüksek gelince ben de bir camı açıp bakayım derken silahlar ateşlenmeye başladı. Kafamdan vurulduğumu anladım. Kurşunlardan biri kafama denk gelmişti. Hastanede saatlerce acılar içerisinde çok bekledim” dedi.

 

Albümleri:

 

Beni Bırakın · 2019

Aşk Vadisi · 2017

Pusula, Volume 1 · 2014

 

Popüler Şarkıları:

 

Aşk Vadisi

Beni Bırakın

Ayçarem

Ay Ay Ay

 

HAKKINDA: Şahan Dinç kimdir? (hürriyet.com.tr, 19.11.2020), Şahan Dinç kimdir? Şahan Dinç şarkıları (haberler.com, 19.11.2020), Ünlü şarkıcı Şahan Dinç magandaların kurbanı oldu (bgazete.com.tr, 19.11.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör