Cem Dizdar

Spor Yorumcusu, Gazeteci

Doğum
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü

Gazeteci, TRT Spor Yorumcusu. 1965, Samsun doğumlu. Beşiktaş taraftarıdır.  İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur.

Babası Veysel Bey hayatını kaybetmiştir, annesi ise Birsen Dizdar'dır. Ayrıca, Ersin ve Esra adında iki kardeşi vardır. Bir röportajında belirttiğine göre Samsun'daki evleri Çiftlik mahallesindedir ve ara sıra buraya ziyarete gitmeye devam etmektedir. Doğup büyüdüğü mahallenin ne kadar güzel olduğunu da bu sözlerinde dile getirmiştir

Şu anda Cem Dizdar'ı, Serkan Yetkin ile birlikte TRT ekranlarında karşımıza gelen Spor Manşet programında yorumcu olarak görmekteyiz. Spor Manşet programı her gün saat 11'de ekranlara gelmektedir.

Cem Dizdar, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, dublaj sanatçısı, çevirmen Ece Dizdar (https://www.biyografya.com/biyografi/19805) ile evlenip boşandı. Selin Barlas 14 Kasım 2020’de, eski eşi Cem Dizdar'dan şiddet gördüğünü söyledi. Suçlamayı reddeden Cem Dizdar, TRT Spor'daki iki programa katılmayacağını belirtti.

 KAYNAK: Cem Dizdar kimdir, ne söyledi? (ajansspor.com, gazetevatan.com,  14 Temmuz 2020), Cem Dizdar kimdir? (haberler.com, 14.11.2020), Selin Barlas'tan eski eşi Cem Dizdar'a şiddet suçlaması (gazetevatan.com.tr, 14.11.2020), Selin Barlas, spor yorumcusu eşi Cem Dizdar'dan şiddet gördüğünü duyurdu (haberler.com, 14.11.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör