Fatih Cıdıroğlu

Kaymakam, Kamu Yöneticisi

Doğum
27 Kasım, 1987
Eğitim
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi
Burç

Kamu yöneticisi, Ağın İlçesi Kaymakamı. 27 Kasım 1987, İstanbul Fatih Cerrahpaşa doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini İstanbul Fatih'te, Yüksek öğrenimini Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamlamıştır. Ardından Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İktisat alanında yüksek lisansa başlamıştır.

Kamuda ilk olarak İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu, Beşiktaş Sosyal Güvenlik Merkezi’nde ardından İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Tekirdağ İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde görev yapmıştır. Son olarak da İçişleri Bakanlığınca yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 103. Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etmiştir.

Tekirdağ Kaymakam Adayı olarak, Tekirdağ Valiliğinde İl Stajı, Tekirdağ Çorlu ve Çanakkale Gelibolu İlçelerinde Kaymakam Refikliği Stajı, İstanbul’da Mülkiye Başmüfettişi refakatinde Teftiş Stajını tamamlamıştır. Eskişehir Sarıcakaya İlçesinde Kaymakam Vekilliği yapmıştır. İngiltere’nin Portsmouth Şehrinde LSI ( Language Specialists İnternational)’ da dil eğitimi alarak ve İngiliz idari sistemi hakkında incelemelerde bulunarak yurtdışı stajını tamamlamıştır.

İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlamış olup, 31.05.2017 tarih ve  2017/230 sayılı Müşterek Kararname ile Konya Yunak Kaymakamlığına, 31.08.2018 tarih ve 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Elazığ  Ağın Kaymakamlığına atanmıştır. Kaymakam Fatih Cıdıroğlu, Uzm. Dr. Ayşe Cıdıroğlu ile evli olup Yavuz Alp isminde bir erkek çocuğu bulunmaktadır.

KAYNAK: Fatih Cıdıroğlu (agin.gov.tr, 06.06.2020).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör