Mehmet Emin Aksaray

Şair ve Yazar, Reklamcı, İş İnsanı

Doğum
18 Mart, 1998
Eğitim
İstanbul Ticaret Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
Burç

Reklamcı, iş adamı, şair ve yazar. 18 Mart 1998 yılında İstanbul'da doğdu 2016 yılında Oğuz Canpolat Anadolu Lisesinden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde okumaktadır.

Kendimi Sana Ayırdım, adlı ilk şiir kitabını 2015 yılında yayımladı. Aynı yılın yarısında grafik tasarımcı olarak Irmak Reklam Ajansında ilk iş deneyimini aldı. 2016 yılında Andan Menderes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazansa da okulu bırakmaya karar verdi.

Başkent İletişim Akademisinde, Cihan Ünal, Müge Oruçkaptan, Sungun Babacan, Aydoğan Temel'den dublaj, artikülasyon, beden dili ve orantı eğitimi alan Mehmet Emin Aksaray, burada Aralık 2017'de mezun oldu.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kütüphanesinde bir süre poetika üzerine konferanslar veren Mehmet Emin Aksaray, Mayıs ayında dört ortak ile birlikte "Marka Canavarı" adlı konsept ajans şeklinde bir acentelik kurdu.

Kısa bir süre sonra çeşitli nedenlerden dolayı kendi şirketinden çekilmeye karar veren yazar, Anadolu'nun farklı bölgelerine seyahat etti, döndüğünde ise Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden ayrıldı.

2019 Ocak ayından bu yana Think Father adlı bir dijital reklam ajansında yaratıcı yönetmen olarak çalışan Mehmet Emin Aksaray, aynı zamanda bu şirketin ortak kurucuları arasında yer almaktadır.

 

Şiir Kitapları:

 

Kendimi Sana Ayırdım (2015)

Çulsuz Mısralar (2018).

 

KAYNAK: Mehmet Emin Aksaray ve kitapları (kidega.com, idefix.com, pegem.net, 07.05.2020).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör