İlker Küçük

Profesör, Akademisyen

Doğum
Ölüm
04 Mayıs, 2020

Akademisyen, Profesör (D. 1973, Gemlik / Bursa  – Ö. 4 Mayıs 2020, Bursa). Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. İlker Küçük, Mart 2020’den itibaren tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan Corona Virüse yakalandı. Hastanede tedavi görerek Corona Virüsü yendikten sonra taburcu olan Prof. Küçük, kalbine yenik düştü. 4 Mayıs 2020 günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Prof. Dr. İlker Küçük, Uludağ Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nil Küçük'ün eşi ve bir çocuk babasıydı.  Küçük'ün cenazesi Gemlik'te ikindi namazına müteakip aile mezarlığına defnedildi.

 

Vefatı Üzüntü Yarattı

 

Corona Virüsü yendikten sonra hayatını kaybeden İlker Küçük için Uludağ Üniversitesi Rektörü Ahmet Saim Kılavuz taziye mesajı yayınladı. Sosyal medya hesabından üzüntülerini paylaşan Kılavuz, "Fen-Edebiyat Fakültemiz Öğretim Üyesi kardeşim Prof. Dr. İlker Küçük'ün tedavi gördüğü hastanede vefatını derin teessürle öğrendim. Allah rahmet etsin. Mekânını Cennet eylesin. Yakınlarına sabır versin. Üniversitemizin başı sağolsun. İnşaallah bu son kaybımız olur." ifadesinde bulundu.

KAYNAK: Profesör Corona Virüsü yendi, kalbine yenik düştü (hürriyet.com.tr, 04.05.2020), Ünlü Profesör İlker Küçük yaşamını yitirdi (yenicaggazetesi.com.tr, 04.05.2020), Coronayı yenen ünlü profesör kalbine yenik düştü! (milliyet.com.tr, 04.05.2020), Koronavirüsü yenmişti, kalbine yenik düştü! (takvim.com.tr, 04.05.2020).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör