Mehmet Cihat Sezal

İşletmeci, STK Yöneticisi, Milletvekili, Siyasetçi

Doğum
08 Mayıs, 1980
Eğitim
Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü
Burç

İşletmeci, Sigortacı, STK Yöneticisi, Siyasetçi, XXVII. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili. 8 Mayıs 1980, Kahramanmaraş doğumlu. Baba adı Ali, anne adı Feriha. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi (Belediyecilik) alanında yüksek lisansını yaptı.

Kipaş Holding’de yönetici yardımcılığı görevinde bulundu. Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği görevlerinde bulundu. Kahramanmaraş Emniyet ve Asayiş Derneği Denetleme Kurulu Üyesi, Markasi Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.’nde yönetici ortak olarak görev aldı.

Mehmet Cihat Sezal, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden XXVII. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesidir. Sezai, evli ve 2 çocuk babasıdır.

KAYNAKÇA: Mehmet Cihat Sezal - Milletvekili Adayları (sabah.com.tr, 24 Haziran 2018), 27. Yasama Dönemi Milletvekilleri (tbmm.gov.tr, 24.04.2020), Mehmet Cihat SEZAL – Tbmm (tbmm.gov.tr, 24.04.2020), Mehmet Cihat Sezal - AK PARTİ (akparti.org.tr, 24.04.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör