Onurhan Kahya

Fotomodel, İşletmeci, İş İnsanı

Doğum
25 Haziran, 1990
Eğitim
Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Burç

Fotomodel, iş insanı ve işletmeci. 25 Haziran 1990, İstanbul doğumlu. 1995 yılında eğitim hayatına başladı. İlk lisans eğitimini Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde tamamladı. Fotomodellik mesleğine ilk adımları da yine bu yıllarda attı. 2013 senesinde kazanıp girdiği 2.lisans eğitimi olan Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümündeki eğitimini iş ve sektör amaçlı gittiği İstanbul seyahati sebebiyle yarıda bıraktı.

2014 yılında İstanbul'daki iş hayatı başladı. 2014-2016 yılları arasında seçkin ajanslarda modellik, proje ve reklam müdürlüğü, kurumsal ve köklü şirketlerde satış ve pazarlama yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2016 yılında İstanbul'dan ayrılıp İzmir'e geri döndü. 2016 yılından itibaren İzmir'de hem şirket işlerinde hem de ajans işlerinde aktif olarak görev aldı. Bu yıllarda özellikle şirket görevlerinde birçok makale yazmış, tecrübe ve bilgilerini ast kademelerindeki çalışanlarıyla paylaşarak sektörüne ve şirketine nitelikli kişiler kazandırmıştır.

2018 yılında Conax LTD şirketi bünyesinde yönetici konumundayken, Türkiye çapında yapılan başarı ödüllerinde Satış, Pazarlama ve İnovasyon ödüllüne layık görülmüş ve hem kendi hem de şirketi adına plaketle onurlandırılarak Türkiye 1.liği almıştır. Yine aynı tarihlerden bu yana modellik hayatını da başarılı bir şekilde sürdürmüş, birçok markanın katalog ve ürün çekimlerinde ayrıca açılışlar, fuarlar ve organizasyonlarda da rol almıştır.

 

Kişisel Yaşamı

 

İş yaşantısının yanında siyaset ve ekonomiyle de ilgilenmiş ve bu alanlarda uzmanlaşmıştır. İzmir'e döndükten sonra Cumhuriyet Halk Partisi üyelisi olmuş ve Atatürkçü Düşünce Derneğinin farklı lokasyonlardaki şubelerinin yönetimlerine destekte bulunmuştur. Tüm bunların yanında sanat galerileri, klasik müzik ve seyahat hayatının bir parçası olmuş ve sosyal alandaki popülerliğini de günümüze kadar sürdürmüştür.

KAYNAK: Onurhan Kahya (onurhankahya35.wordpress.com, 01.04.2020), Bilgi teyidi (01.04.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör