Bünyamin Şahin

Veterinerlik Profesörü, Rektör, Akademisyen

Doğum
-
Eğitim
İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi

Akademisyen, Veterinerlik Profesörü, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine Rektörü. 1968 yılında doğan Bünyamin Şahin, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olduktan sonra Doktora eğitimini 1996 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Anatomi Anabilim Dalında tamamladı. Aynı anabilim dalında 1996 yılında Öğretim Görevlisi, 1998 yılında Yardımcı Doçent, 2004’te Doçent ve 2010 yılında ise Profesör kadrolarına atandı.

Değişik sürelerde Amerika Birleşik Devletleri Louisiana Eyalet Üniversitesi, İngiltere Liverpool ve Bedfordshire Üniversitelerinde araştırmacı olarak bulundu.

71 tanesi SCI kapsamındaki dergilerde yayınlanmış olmak üzere yüzden fazla bilimsel makalesi bulunmaktadır. H indeksi 27 olup makalelerine yapılan toplam atıf sayısı 2300 civarındadır. Ayrıca, iki ulusal kitap yazarı, iki uluslararası kitapta bölüm yazarıdır.

Prof. Dr. Bünyamin Şahin’in 7’si uluslararası olmak üzere toplam 16 yüksek lisans ve doktora tezi yönetmiştir. Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Bosna-Hersek, Kırgızistan, Sırbistan, Gürcistan, Tanzanya, Sudan ve Suudi Arabistan ülkelerinde 16 ayrı üniversitede misafir öğretim üyesi olarak dersler vermiştir. 

Ondokuz Mayıs Öğretim Üyeleri Derneği (OMÜ-DER) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. TÜBİTAK Türk Tıp Dizini Komite Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulunmuştur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine Rektör olarak atanmıştır.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

KAYNAK: Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN – Rektör (gop.edu.tr, 21.03.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör