Muhammed Kaya (Gaziantepli)

Radyo ve Televizyon Programı Sunucusu, Seslendirme Sanatçısı

Doğum
10 Ocak, 1973
Eğitim
AÜ AÖF Halkla ilişkiler ve Kamuyönetimi Bölümü
Burç

Radyo ve televizyon program sunucusu, seslendirme sanatçısı. 10 Ocak 1973'te Gaziantep'te doğdu. İlköğrenimini Nezihe Osman Atay İlköğretim Okulu, ortaöğrenimini İsmet Paşa Lisesi ve Lise eğitimini Mehmet Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı. Halkla ilişkiler ve Kamuyönetimi (AÖF) okudu. Halen Radyo ve Televizyonculuk Programcılığı okumaktadır.

Muhammed Kaya, 1994 - 2000 yılları arasında Vahdet Radyoda Profesyonel sunuculuk yaptı. 2000-2004 yıllarında Lider Dersanesinde Yönetici olarak çalıştı 2005 yılından bu yana Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığında çalışıyor.

Show tv ve Kanal7 başta olmak üzere birçok tv kanalında seslendirmeleri yayımlandı. Radyo ve TV lere Reklam, belgesel ve İslami tiyatro seslendirmeleri Kurum ve kuruluşlara tanıtım seslendirmeleri ve videoları ayrıca Sosyal medyada yayımlanan, Allah ve Resulüne adanan onlarca şiir seslendirmeleriyle sunuculuk hayatına devam eden Muhammed KAYA, konser, düğün ve açılış organizasyonlarda profesyonel sunuculuk yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

KAYNAKÇA: Muhammed Kaya (https://www.youtube.com/user/kayabatuhan, 10.02.2020), Bilgi teyidi (10.02.2020).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör