Mustafa Buluntu

Harita Mühendisi, STK Yöneticisi, İş İnsanı

Eğitim
İstanbul Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü

Harita mühendisi, iş adamı, STK yöneticisi, MÜSİAD Tasarım Merkezleri ve Moda Kümeleri Komitesi Başkanı. 1971 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2017 yılında, Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Kentsel Dönüşüm alanında yüksek lisansını tamamladı. Halen Vizyon Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini devam ettirmektedir.

1993 yılında kendi ofisini kurarak iş yaşamına atılan Buluntu; imar planları yapımı, imar uygulamaları, köy kadastrosu çalışmaları ve proje müdürlüğü görevlerinde bulundu ve HES, GES ve RES projelerinde mühendislik çalışmalarına katıldı. Ayrıca, Kentsel Dönüşüm Uzmanı olarak, yapılan birçok imar çalışmalarında ve kentsel dönüşüm projelerinde uzmanlık ve danışmanlık yaptı.

25 yıldır Kahramanmaraş’ta Harita Mühendisi olarak kendi firmasıyla hizmet veren Mustafa Buluntu, aynı zamanda Kahramanmaraş, Adana ve İstanbul’da çoğunluğu ihracata yönelik dokuma kumaş üretimi ve kumaş boyahanesi alanlarında faaliyet gösteren Koton Tekstil ve

KAYNAK: Mustafa Buluntu - Tasarım Merkezleri ve Moda Kümeleri Komitesi Başkanı (musiad.org.tr, 30.12.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör