Kudbeddin Hamidi

Milletvekili, Din Adamı, Siyasetçi

Doğum
Eğitim
Lise mezunu

Din adamı, Siyasetçi, XVIII. Dönem Siirt Milletvekili. 1949, Beşiri / Batman doğumlu. Baba adı Hıfzullah. Ortaokul mezunu. Siirtt’te Din Görevlisi olarak görev yaptı.

Kudbeddin Hamidi, 1987 genel seçimlerinde ANAP’tan XVIII. Dönem (28.11.1987-20.10.1991) Siirt Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Evli ve 8 çocuk babasıdır, Arapça biliyor.

KAYNAKÇA: Hamidi ailesinden Zaman'a yalanlama (yenisafak.com, 31 Mart 2014), 5 Değil, 15 Vekil Olsa Ne Yazar? - Recep Kavuş (batmansonsoz.net, 30 Temmuz 2017), Milletvekili Hamidi'ye Siirt'te Yoğun İlgi (batmandemokrathaber.com, 9 Nisan 2018), Cumhuriyet'in İlanından Bu Güne Kadar İlimizi Temsil Eden Milletvekilleri (mucadelegazetesi.com, 14.07.2019), Söz Alanlar - Türkiye Büyük Millet Meclisi İntranet Sitesi (tbmm.gov.tr, 12.11.2019).

HAMİDİ AİLESİNDEN ZAMAN'A YALANLAMA

Zaman gazetesinde ve internet sitesinde yer alan ''Seyyidler: Onlara su bile yok'' haberine Hamidi Ailesi''nden yalanlama geldi. 18. Dönem ANAP Siirt Milletvekili Kutbettin Hamidi, yaptığı açıklamada, haberin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Hamidi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ı eleştiren ifadeler kullanmadığını, aksine yaptığı hizmetler dolayısıyla yıllardır kendisine duacı olduğunu söyledi.

 

Erdoğan'a Dua Etmekteyim

 

Asılsız haberin Hamidi ailesinde derin bir üzüntüye neden olduğunu ifade eden Hamidi, ''Ben, hiçbir zaman Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili karalayıcı ve rencide edici açıklamalarda bulunmadım. Aksine, Erdoğan''ın başarısı için sürekli dua etmekteyim. Dileğim ülkemizin içinde bulunduğu gerginliklerin bir an önce yerini sükun ve huzura, barış ve kardeşliğe bırakmasıdır '' ifadelerini kullandı. Başbakan Erdoğan''ın ülkeye hizmetlerini kendisinin ve Türk halkının hiçbir zaman unutmayacağını belirten Kutbettin Hamidi, ''Erdoğan, ümitlerin yitirildiği bir dönemde ortaya çıkarak büyük bir diriliş hikayesinin kahramanı olmuştur'' dedi.

KAYNAK: Hamidi ailesinden Zaman'a yalanlama (yenisafak.com, 31 Mart 2014).

Yazar: HABER
FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör