Müzisyen, pop müzik besteci ve yorumcusu. 1994 senesinde Power FM tarafından düzenlenen bir DJ’lik yarışmasında boy gösteren Murat Yaprak, profesyonel yaşamına Staras ailesine katılarak geçmiştir. Bir süre radyoculuk yapmış ve Radyo 2019’da kariyerine devam etmiştir.

5 yıl Parkorman’da müzik direktörlüğü yapan sanatçı, 2014 yılında söz ve müziği kendisine ait olan ‘’Tarih’’ ile müzikseverlerin karşısına çıktı.

Besteci ve yorumcu olarak başarılarını devam ettiren Murat Yaprak, 90’lı yılların en iyi slowlarından ‘’Üzülme’’ şarkısında Ferda Anıl Yarkın ile düet yapmıştır.

Sevda Özkaran ile beraber yaptığı ‘’Devlerin Aşkı’’ isimli şarkı ile büyük beğeni toplamış, “Kalbimi Kırdın Bin Defa” isimli şarkı ile 30 milyonu aşan izlenme sayısına ulaşmıştır. 2018 yılında yine Sevda Özkaran ile birlikte ‘’Haram Geceler’’ şarkısını seslendirmiştir.

 

Albümleri:

 

Haram Geceler

Bekliyorum Öylece (feat. Ayça)

Bekliyorum Öylece

Üzülme (feat. Ferda Anıl Yarkın)

Üzülme

Devlerin Aşkı (feat. Sevda Özkaran)

Tarih

Devlerin Aşkı

 

Popüler Şarkıları:

 

Yeminlerle Gideni (Kalbimi Kırdın Bin Defa) - ft. Yunus Duralı

Bekliyorum Öylece (feat. Ayça)

Devlerin Aşkı

Ara Ara

Devlerin Aşkı (feat. Sevda Özkaran) [Remix]

Kalmaz Yanına (feat. Nefer Atilla)

Devlerin Aşkı (feat. Sevda Özkaran)

Devlerin Aşkı Remix

Üzülme (feat. Ferda Anıl Yarkın)

Üzülme

 

KAYNAKÇA: Murat Yaprak, ilk single "Tarih"i Müzikseverle Buluştu (haberler.com, 15 Temmuz 2014), Sanatçı - Murat Yaprak (turkpopmuzik.net, 15 Temmuz 2014), Murat Yaprak Kimdir? (tozlumikrofon.com, 16 Haziran 2018), Murat Yaprak Şarkıları Dinle, Murat Yaprak Klipleri  (izlesene.com, 06.10.2019), Murat Yaprak (tr-tr.facebook.com, 06.10.2019), Murat Yaprak Albümleri (muzikdinle.com.tr, 06.10.2019).

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör