Mehmet Ali Göksu

Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür, İş Adamı

Doğum
Eğitim
Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi

İş adamı, Göksu Global A.Ş. Genel Müdürü, Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi Yönetim Kurulu Üyesi. 1987 yılında Konya'da doğan Mehmet Ali Göksu, ilk, orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladıktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinde Hekimlik eğitimini tamamladı. Tüp Bebek üretimi, Temel Canlı Psikolojisi ve Sürü Yönetimi üzerine eğitimlerini de tamamladıktan sonra özel sektörde ülkemizin hayvancılık alanındaki ilk embriyo üretim tesisini kurdu.

Kendisini yöneticilik alanında geliştiren Mehmet Ali Göksu, bu bilgi birikimini ve kurumsal deneyimlerini aile şirketine aktarma kararı alarak, "Anadolu Birlik Holding" bünyesindeki Tesis Müdürlüğü görevinden istifa ederek, gıda sektörü üzerine çalışmalar yapma kararı aldı.

Günümüzde Limonata, Kahve gibi alanlarda ülkemizde pazarı domine eden ürünleri üreten Göksu Global A.Ş.’nin Genel Müdürü, yine bu çatı firmanın markalarından olan 2009 yılında kurulan ve ülkemizde 76 ilde 196 tane franchise bulunan Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi’nin Yönetim Kurulu Üyesidir.

Mehmet Ali Göksu, ayrıca 1982 yılından beri Antalya’da pastaneler zinciri markası olan, Salman Pastanesi'nin Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Sosyal kariyerini otomobil sporlarında katıldığı pist yarışlarında ilerletmektedir.

KAYNAK: Ali Keskin (25.08.2019).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör