Simay Özyiğit

Blogger, Sosyal Medya Fenomeni, Televizyon Programı Sunucusu, Oyuncu

Doğum
Eğitim
Dokuz Eylül İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Diğer İsimler
Worldsimay, Worldofsimay.

Blogger, sosyal medya fenomeni, tv programı sunucusu, oyuncu. 1986 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur. Çalışma Ekonomisi yani İnsan Kaynakları Bölümü’nden mezun olmuş ama kendisine yakın hissetmemiştir.

Mezuniyetin ardından İzmir’de iş hayatına atılmış televizyon sektöründe SKY Tv’de çocuk programları sunmuştur. Diksiyon eğitimi alan Simay Özyiğit, bilgisayar ve internet dünyasında facebook’tan sonra instagram'a ilk girenlerden.

Simay Özyiğit, içtiği kahve fincanından, giyimine, hatta telefon kılıflarının kıyafetle renginin uyumuna kadar her zaman hayatının her evresinde görselliğe büyük bir önem vermiş.

Blogger’lık Simay Özyiğit'in moda, yaşam stili annelik ve spor gibi kendi seçtiği herhangi bir alanda, takipçilerine bir şeyler katmayı hedeflediği tam zamanlı işidir. Profosyonel fotoğrafçı arkadaşlarıyla çalışan Simay Özyiğit, paylaşımları yaparken bazen bir fotoğraf paylaşmak için bile 100 kare çekiyor.

Şu an firmalar Simay Özyiğit'e kimi ajans kanalı ile kimi mail ile kendileri ulaşıyor. Her marka ile çalışmıyor. Çalıştığı firmaların takipçi kitlesine uygun olmasına özen gösteriyor. Kendisi kullanıp sevdiği ürünleri takipçileriyle paylaşıyor.

Yıllarca kurumsal firmalarda yöneticilik yapmış ama artık kendini en iyi ifade ettiği ve sevdiğim işi yapıyorum diyor.

Kısa zamanda İzmir dışında da çok fazla takipçisi olan Simay Özyigit, anne çocuk bloggerlarının yeni gözdesi oldu.

 

KAYNAKÇA: Samimi, şık ve çok anne! Worldofsimay'ı tanıyoruz! – Dazzle Up! (dazzle.world, 12 Kasım 2018),  Simay Özyiğit ile Oyuncak Saati Bölüm #1 Migros Türkiye (YouTube - 17 Nisan 2019), Simay Özyiğit (eksisozluk.com, 30 Nisan 2019),  Simay Özyiğit ile Oyuncak Saati Oyun Hamuru | Bölüm #2 Migros Türkiye (YouTube - 1 Mayıs 2019), Simay Özyiğit ile Oyuncak Saati NERF NITRO | Bölüm #3 (Migros Türkiye YouTube - 15 Mayıs 2019), Simay Özyiğit'e Zor Sorular! | Aret Vartanyan ile Aşkmatik #5 Migros Türkiye (YouTube - 21 Mayıs 2019), Simay Özyiğit ile Oyuncak Saati BUZU KIRMA | Bölüm #4 (Migros Türkiye (YouTube - 29 Mayıs 2019), Simay Özyiğit İle Oyuncak Saati Red Dragon Oyunu Bölüm 5 MigrosTV (izlesene.com,12 Haziran 2019), Simay Özyiğit ile Oyuncak Saati Bil Bakalım Kim Oyunu | Bölüm #7 Migros Türkiye (YouTube - 10 Temmuz 2019), Simay Özyiğit ile Oyuncak Saati Uno Zeka Oyunu | Bölüm #8 Migros Türkiye  (YouTube - 24 Temmuz 2019), Simay Özyiğit | Facebook (15.08.2019), Simay Ozyigit - Social Media Consultant - Simay | Linkedin (tr.linkedin.com, 15.08.2019), Simay Özyiğit @worldofsimay • Instagram fotoğrafları ve videoları (https://www.instagram.com, 15.08.2019), Bilgi teyidi (15.08.2019).

 

 

 

 

 

 

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör