Şahin Uğur

Bankacı, Yönetici

Eğitim
Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü

Bankacı, VakıfBank Yönetim Kurulu Üyesi. İlk ve orta öğrenimini Malatya ve Erzurum’da tamamlayan Şahin Uğur, 1979 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

1984 yılında VakıfBank’ta başladığı çalışma hayatında 2004 yılına kadar Müdür Yardımcısı, Müdür ve Başkan olarak görev yaptıktan sonra, 2004-2013 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü.

VakıfBank iştirakleri olan VakıfBank International AG Viyana, Güneş Sigorta, Taksim Otelcilik, Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Vakıf Menkul Kıymetler ve Vakıf GYO şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Şahin Uğur, 9 Haziran 2017 tarihinden itibaren VakıfBank Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Şahin Uğur, aynı zamanda Ücretlendirme Komitesi Üyesidir. VakıfBank iştiraklerinden Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

KAYNAKÇA: Vakıfbank 2010 Faaliyet Raporu (vakifbank.com.tr, 2010), Üç Kamu Bankasının Yönetiminde Önemli Değişiklik! (gelecekgundem.com,  28 Mayıs 2019), Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri (vakifbank.com.tr, 17.07.2019).

FOTO GALERİ

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör