Ezhel

Rap / Hiphop şarkıcısı

Doğum
-
Diğer İsimler
Ais Ezhel

Rap şarkıcısı. Gerçek adı Ömer Sercan İpekçioğlu’dur. Medyada Ais Ezhel ya da Ezhel isimleriyle geçmektedir. 1 Temmuz 1990, Ankara doğumlu. İlk albümünü Mayıs 2017'de çıkarttı. "Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” türünde müzik yaptığını belirten rapçi Ezhel, doğup büyüdüğü Ankara'nın mahalle kültürünü şarkılarını yansıtıyor.

Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan Ezhel rap müziğin yanı sıra reggae tarzı müzik de yapmaktadır. Ezhel ilk çıkışını 2008 yılında rapçi Keişan ile birlikte yaptığı çalışmayla gerçekleştirdi. 2011 yılında ise Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo ve Nomad ile yaptığı Sekiz adlı parçasıyla ünü daha da yayıldı.

Ezhel, Funk'd up, Dj Suppa ve Aga B ile müzik prodüksiyon stüdyosu VooDoo Records'u kurdu. Hiphoplife tarafından organize edilen Freestyle King 2 yarışmasına katılan 16 yarışmacı arasından birinci olan Ezhel yine Hiphoplife'ın desteklediği Organize Oluyoruz vol. 2 albümünde Yaprak Düşerse şarkısıyla katkı sağlamıştır.

Sosyal medya hesapları ve söylediği bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesiyle daha önce gözaltına alınarak ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakılan rapçi Ömer Sercan İpekçioğlu, 25 Mayıs 2018’de bir kez daha gözaltına alındı.

 

Albümleri:

 

Felaket

Kazıdık Tırnaklarla

İmkansızım

Müptezhel

 

Popüler Şarkıları:

 

Felaket

İmkansızım

Pavyon (feat. DJ Artz)  

Şehrimin Tadı

Bazen (feat. Emel)

KAFA 10 (feat. Anıl Piyancı)

Derman

Benim Derdim

Geceler

Küvet

 

KAYNAKÇA: Ezhel kimdir? (milliyet.com.tr, hurriyet.com.tr, 25 Mayıs 2018), Rapçi Ezel gözaltına alındı (gazete2023.com, 25 Mayıs 2018), Ezhel albümleri (muzikdinle.com.tr, 25 Mayıs 2018).

 

 

İLGİLİ BİYOGRAFİLER

Devamını Gör